واقعیت مجازی در خدمت نیروی دریایی آمریکا

رسانه کلیک – در مقر دریایی سن دیگو سربازان برای کسب تجربه ملوانی از واقعیت مجازی برای شبیه‌سازی چالش های پیش رویشان در آب و یادگیری استفاده می کنند.

وبسایت دیجیتال ترندز (Digital Trends) در مطلبی نوشت؛ مقر نیروی دریایی سن دیگو به تازگی اعلام کرد که ملوانان در حال آموزش با استفاده از فناوری واقعیت مجازی برای استقرار روی کشتی های جنگی هستند. آموزش های کشتی های جنگی ساحلی موسوم به LCS طوری طراحی شده است که نه تنها به ملوانان بلکه به تمام خدمه مستقر آموزش های لازم ارائه شود.

از زمان راه اندازی اولین کشتی در سال ۲۰۰۸ برنامه LCS با مشکلات زیادی رو به رو بوده است. این کشتی‌های قدیمی هزینه زیادی را متوجه نیروی دریایی می کنند، به طوری که بیش از نیمی از ناوگان های LCS که از سال ۲۰۱۵ استقرار یافتند، پنج مورد از هشت کشتی آن ها با اشکالات فنی و مکانیکی مواجه شدند و برای مدتی این کشتی ها بلا استفاده باقی ماند.

حال، نیروی دریایی به تازگی تصیم به راه اندازی مجدد آموزش و آزمایش نیروهای کل ناوگان LCS گرفته است. در آموزش های جدید که در مقر دریایی سان دیگو ارائه می شود، با استفاده از دو خدمه، یک آموزش دریایی و یک آموزش در فضای باز برای هر کشتی در نظر گرفته شده است که فرمانده مرکز آموزش ضد جنگی ناوگان دریایی، آن را «دانشگاه LCS» نامیده است.

گفتنی است؛ روند آموزش، شبیه سازی های هواپیمایی و مدارس زیردریایی را در بر می گیرد.

فرمانده پیشین ناوگان موشکی آمریکا در خصوص آموزش مجازی نیروهای دریایی می گوید: «می خواهم خدمه را قبل از اینکه به داخل کشتی پا بگذارند، متوجه اشتباهات خود در کلاس‌های درس مجازی و شبیه سازی شده بکنم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.