دستگاه‌های آسیب دیده در طوفان هاروی توسط اپل رایگان تعمیر می‌شوند!

رسانه کلیک – طوفان هاروی به بخش بزرگی از ایالات متحده آسیب زده و خیلی‌ها را درگیر کرده است. حال به نظر می‌رسد اپل تصمیم گرفته تا آیفون‌های آسیب دیده از این طوفان را به طور رایگان تعمیر کند.

وبسایت ۹to5Mac اعلام کرد که اپل به طور غیر رسمی برای دستگاه‌هایی که از طوفان هاروی آسیب دیده‌اند خدمات رایگان تعمیر ارائه می‌دهد. به گفته کاربران مختلف، برخلاف سیاست‌های قبلی اپل درباره صدمات ناشی از آب یا حوادث فیزیکی، آیفون‌هایی که توسط آب یا ضربه آسیب دیده باشند به صورت رایگان در اپل استورها تعمیر می‌شود.

۹to5 در ادامه این گزارش آورده است: «کاربران ساکن نواحی تحت تاثیر طوفان گزارش داده‌اند که حداقل در برخی موارد، اپل برای دستگاه‌هایی که توسط آب آسیب دیده‌اند یا هنگام تخلیه محل دچار صدمه شده‌اند، خدمات رایگان تعمیر ارائه می‌دهد. هیچ یک از این آسیب‌ها در حالت عادی تحت پوشش گارانتی اپل نیست.»

گفتنی است اپل به طور جداگانه هم با استفاده از فناوری‌ها و منابع مالی خود در حال کمک به حادثه دیدگان بوده است. این شرکت ۲ میلیون دلار برای کمک به مناطق آسیب دیده کمک کرده و از طریق آیتونز هم از مردم درخواست کمک مالی کرده است. مدیر عامل شرکت، تیم کوک (Tim Cook) پیش‌تر اعلام کرده بود که به هلی‌کوپترهای گشت ساحلی آیپد اهدا شده تا با کمک نقشه‌ها و ابزارهای کمکی آن راحت‌تر بتوانند به افراد آسیب دیده کمک کنند.

این شرکت هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که برای دستگاه‌های آسیب دیده از طوفان خدمات تعمیر رایگان ارائه می‌کند، چون احتمالاً با اعلام این خبر با موجی از سوء استفاده‌ها مواجه شود. ضمن اینکه کارمندان این شرکت برای ارزیابی تعمیر رایگان یا پولیِ دستگاه‌ها باید طبق دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای عمل کنند. واضح است که قوانین مربوط به تعمیر رایگان دستگاه‌های طوفان زده باید از سطوح بالای شرکت به بخش های مختلف ابلاغ شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.