دادستان تهران از مدیر عامل تلگرام شکایت کرد!

رسانه کلیک – عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران از مدیر عامل تلگرام، پاول دروف شکایت و بر علیه او به دلیل نقض قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام جرم کرده است که واکنش جالب مدیر عامل تلگرام را در پی داشته است.

به گزارش کلیک؛ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران به دلیل نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط پیام رسان تلگرام از مدیر عامل تلگرام یعنی پاول دروف شکایت و بر علیه او اعلام جرم کرده است و اعتقاد دارد که تبعیت تلگرام از قوانین کشورهای غربی باعث عدم رسیدگی به این جرایم نیست.

دادستان تهران در رابطه با اتهامات تلگرام گفت: به دلیل این اعلام جرم، شبکه تلگرام علاوه بر ارائه خدمات به گروه‌های تروریستی از جمله داعش، به بستری مناسب برای سایر فعالیت‌های مجرمانه از جمله هرزه نگاری کودکان، قاچاق انسان و مواد مخدر تبدیل شده است.

واکنش پاول دروف در مقابل جعفری دولت آبادی

مدیر عامل تلگرام، پاول دروف در واکنش به شکایت مطرح شده علیه دروف و پیام رسان تلگرام توسط دادستان تهران، جعفری دولت آبادی گفت: شگفت زده شدم! ما همواره به صورت فعال محتوای تروریستی و پورنوگرافی را در ایران مسدود می‌کنیم. فکر می‌کنم دلایل اصلی این تصمیم (اعلام جرم) مسائل دیگری است.

بر اساس آمارهای قبلی منتشر شده، تلگرام محبوبترین شبکه اجتماعی در ایران است که حدود ۴۰ میلیون کاربر فعال دارد و ۵۸ درصد از این کاربران دارای سنی بالای ۱۸ سال هستند. همچنین امیر خوراکیان نیز چندی پیش اعلام کرده بود که تلگرام ۶۰ درصد از ترافیک پهنای باند کشور را به خود اختصاص داده است.

واکنش سیستم قضایی ایران در مقابل وزارت ارتباطات

 جعفری دولت آبادی هنوز به صحبت‌های مدیر عامل تلگرام واکنش نشان نداده است اما با توجه به واکنش‌های اخیر سیستم قضایی باید انتظار فعالیت‌هایی تند بر علیه پیام رسان روسی تلگرام را داشت که امروزه محبوبترین پیام رسان در میان کاربران ایرانی است و توانسته در صدر جدول جایگاه شبکه‌های اجتماعی محبوب ایران بایستد

صحبت‌های افراد سرشناس سیستم قضایی ایران در رابطه با فضای مجازی به فیلترینگ و مسدود کردن این فضا تاکید دارد این در حالی است که رویکرد واعظی به عنوان وزیر ارتباطات اسبق و محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم در رابطه با شبکه‌های اجتماعی افزایش دسترسی مردم و مخالفت با فیلترینگ با ایجاد راهکارهای اساسی است.

1 نظر
  1. این مطلب صحت ندارد. تلگرام کل فضای مجازی نیست که اگر مسئولی از آن انتقاد کرد متهم به تلاش برای مسدود کردن کل فضای مجازی بشود. این که اصلا عاقلانه نیست. چه کسی گفت کل فضای مجازی را ببندید. این معلوم است که مسدود کردن کل فضای مجازی اصلا طرفدار ندارد و عاقلانه نیست. پس بهتر است چنین تهمتی نزنیم. اما اعمال ضابطه هم لازم است. همه ی کشورهای دنیا این فضا را ضابطه مند می خواهند. ما چرا نباید با ضابطه پیش برویم،‌ امروز آمارهای موجود در مورد وضعیت تلگرام ( که بر خلاف آمارهای منتشره در متن این خبر، از روایی علمی و پشتوانه عددی دقیق برخوردارند ) آمارهای خوب و آرامش بخشی نیستند. خودکشی ها و قتل ها در نتیجه ی وضعیت محتوایی تلگرام، کلاهبرداریها، درز محتوای حریم خصوصی مردم، انتشار مطالب کذب، زمینه سازی تسهیل فعالیت شبکه های توزیع مواد مخدر و روانگردان و مشروبات الکلی، انتشار محتوای محرک شهوات – از پایین ترین درجه تا حتی در حد محتوای مستهجن ! که تلگرام مدعی پاکسازی آن است و چه کسی است که بداند تلگرام چیست و نداند او دروغ می گوید- محتوای حمایت از تجزیه طلبی در ایران و سایر کشورهای منطقه و …، محتوای حمایت از براندازی نظام جمهوری اسلامی و سایر نظام های سیاسی منتقد آمریکا و رژیم صهیونیستی، محتوای نژاد پرستانه، محتوای تبلیغاتی گروهک داعش و سایر گروهکهای مسلح مانند سازمان منافقین که تاکنون ۱۷ هزارنفر از مردم ایران را در بمبگذاری یا تیراندازی مستقیم به قتل رسانده اند، و … ! در تلگرام موج نمی زند؟ بدون شک این اتفاقات و البته افزایش آنها نتیجه ی وضعیت تلگرام است و بلایی به سر جامعه ما آورده که تا درک ابعاد آن ، راه زیادی مانده است! نگوییم «مسئولان دستگاه قضایی دنبال مسدود کردن فضای مجازی هستند اما وزرای ارتباطات نه». این مطلب درست نیست و صحت ندارد. این نشر حقیقت نیست. نشر چنین مطالبی کمکی به گسترش دانایی عمومی در مورد فضایی مجازی نمی کند و مصداق اطلاع رسانی سالم و بی طرفانه که اصلا و هرگز بشمار نمی رود. امیدوارم که با مطالعه ی بیشتر و گفتگو با همه ی صاحبنظران و نخبگان حوزه ی فضای مجازی، با کسب اطلاعات بیشتر،‌ دیدگاههایی دقیقتر،‌ علمی تر و منصفانه تر را منتشر نمایید. ارادتمند. ابوذر منتظرالقائم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.