تماشا کنید؛ ربات‌های Sphero Mini اسباب‌بازی‌ کنترل از راه دور

رسانه کلیک – شرکت اسفیرو، ربات Sphero Mini را روانه بازار می‌کند که مانند اسباب‌بازی‌های کنترل از راه دور است.

شرکت اسفیرو (Sphero) ربات جدیدی ساخته که شکل مینیاتوری مدل‌های R2-D2 و BB-9E است. Sphero Mini با اپلیکیشنی با همین نام و از طریق موبایل و تبلت کار می‌کند. با این ربات کوچک می‌توان، بازی‌های ساده اما جالب انجام داد و همچنین می‌توان به صورت دستی و بدون اپلیکیشن از آن استفاده کرد.

در برنامه‌نویسی این ربات، به جای استفاده از زبان Python که معمولاً مخصوص این‌گونه ربات‌ها است، از JavaScript استفاده شده است. باتری این اسباب‌بازی کوچک، حدود ۴۵ دقیقه شارژ نگه می‌دارد و با کابل microUSB نیز شارژ می‌شود. ربات Sphero Mini در رنگ‌های متنوعی روانه بازار می‌شود.

شرکت اسفیرو قصد دارد ربات‌های کوچکی در حوزه آموزش طراحی کند که تحت عنوان +SPRK شناخته می شوند. این مدل از Sphero Mini کمی بزرگ‌تر است و بلوتوث آن نیز مسافت بیشتری را پوشش می‌دهد. جالب است بدانید هنوز کارایی این ربات آموزشی معلوم نیست و به نظر می‌رسد آنچنان که باید در جذب دانش آموزان موفق عمل نکند.

هفته گذشته این شرکت، پیش از رونمایی از محصول جدید خود، تصادفاً اپلیکیشن Sphero Mini را منتشر کرد که سریعاً مسدود شد. حال پس از گذشت یک هفته، این اسباب‌بازی دایره‌ای شکل، آماده ورود به بازار است. قیمت این ربات حدود ۴۹ دلار است و +SPRK احتمالاً با قیمت ۱۲۹ دلار عرضه شود.

 بدون دیدگاه