واقعیت مجازی فیس بوک به کمک طوفان‌زدگان پورتوریکو می‌آید

رسانه کلیک – در حالی‌ که کاربران فیس‌بوک برای سرگرمی از گزینه Facebook Spaces استفاده می‌کنند، مارک زاکربرگ تصمیم دارد تا با استفاده گزینه واقعیت مجازی فیس بوک و نقشه‌های مجهز به هوش مصنوعی به طوفان‌زدگان پورتوریکو کمک کند.

حدود ۴ سال قبل، فیس‌بوک، شرکت تولیدکننده هدست های واقعیت مجازی Oculus VR را خریداری کرد. حال همزمان با برگزاری چهارمین سالگرد این رویداد، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس‌بوک تصمیم گرفت تا از این فناوری به‌ گونه‌ای متفاوت استفاده کند.

گزینه Facebook Spaces تجربه‌ای متفاوت از واقعیت مجازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بسیاری از کاربران تنها به عنوان سرگرمی به این گزینه نگاه می‌کنند، اما مارک زاکربرگ از واقعیت مجازی فیس بوک برای اهداف بشردوستانه استفاده می‌کند.

زاکربرگ به تازگی در جریان اجرایی زنده اما مجازی، با یکی از همکاران خود به گفتگو پرداخته است و در مورد چگونگی امدادرسانی به مردم طوفان‌زده پورتوریکو با استفاده از یادگیری ماشینی توضیحاتی ارائه داد.

به‌ منظور دریافت و ارسال تصاویر، زاکربرگ از یک «گوی انتقال» مجازی استفاده کرد که از طریق آن می‌توان از یک محیط مجازی وارد محیطی دیگر شد. زاکربرگ در ارتباط با نحوه کمک‌رسانی خود توضیحاتی ارائه داد که علاوه بر کمک‌های مالی، از نقشه‌هایی که مجهز به هوش مصنوعی هستند، نیز استفاده می‌شود تا تیم پشتیبانی و تفحص برای نجات طوفان‌زدگان اقدام کنند.

گفته می‌شود، از این فناوری در سه فاز استفاده می‌شود. در اولین فاز، با استفاده از این فناوری فیس‌بوک، نقشه موقعیت افراد، قبل و بعد از این فاجعه طبیعی تنظیم می‌شود. در فاز دوم، دیتاهایی که بین افراد و یا در همسایگی آن‌ها جا به جا شده را نشان می‌دهد و در فاز سوم، با استفاده از ابزار امنیتی این رسانه، طوفان‌زدگان می‌توانند نشان دهند که به مناطق امن رسیده‌اند یا خیر.

لازم به ذکر است تمامی این اقدامات فیس‌بوک با کمک شرکت فناوری NetHope در پورتوریکو انجام می‌شود.بدون دیدگاه