شرکت BMW در جمهوری چک پیست مخصوص ماشین های خودران می سازد

رسانه کلیک – شرکت خودروسازی بی ام وی در حال احداث پیست مخصوص ماشین های خودران BMW در کشور جمهوری چک است. در این مسیر دایره ای شکل قرار است اتومبیل های خودران این کمپانی آزمایش شوند.

بی ام و بیش از 100 میلیون یورو (118 میلیون دلار) و صدها نفر پرسنل را صرف ساخت و ساز این مکان کرده است. پیست مخصوص ماشین های خودران BMW با مساحت قریب به 4856 کیلومتر مربع نزدیک مرز آلمان واقع شده به طوری که فقط نیم ساعت از مرکز اصلی شرکت بی ام در مونیخ فاصله دارد.

دلیل ساخت این پیست اتومبیل رانی کمبود ظرفیت و امکانات مربوط به تست اتومبیل های بی ام در شهر آشهایم آلمان عنوان شده به طوری که این شرکت اعلام کرد: «جابه‌جایی مرکز آزمایش اتومبیل ها به جمهوری چک نوعی تصمیم استراتژیک بوده است».

نائب رئیس بخش مدیریت معاملات ملکی شرکت بی ام و، Herbert Grebenc در این خصوص اظهار داشت: «افتتاح اولین مقر توسعه و آزمایش اتومبیل در اروپای شرقی فرصت های جدیدی را پیش روی شرکت قرار می‌دهد و این اتفاق به منزله نقطه عطفی در تاریخ کمپانی بی ام و است».

شایان ذکر است؛ بی‌ام‌و پیش‌تر برنامه های خود را برای معرفی اتومبیل خودران iNext 2021 اعلام کرده بود؛ خودرویی که در آن استانداردهای سطح پنجم ماشین های خودران در نظر گرفته شده است. این سطح از استاندارد ماشین های خودران سرنشینان خودرو را قادر می‌سازد تا درون ماشین در حال حرکتشان حتی چرت بزنند!

پیست مخصوص ماشین های خودران BMW

شرکت بی ام و برای اینکه بتواند این ماشین های کاملا خودران را به تولید انبوه برساند، راه سختی در پیش دارد. این کمپانی اتومبیل سازی آلمانی برای ساخت چنین خودروهایی باید با شرکت زیر مجموعه خود، Mobileye بیشتر در ارتباط باشد و از پیست اتومبیل رانی جدید خود کمال بهره را ببرد.

گفته می شود پیست مخصوص ماشین های خودران BMW واقع در جمهوری چک اوایل دهه بعد آماده بهره‌برداری خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.