شیفر

بازی NoseZone را با حرکات صورتتان انجام دهید؛ ویژگی شگفت انگیز TrueDepth آیفون 10

رسانه کلیک – یک استودیوی برنامه سازی با استفاده از قابلیت TrueDepth آیفون 10 موفق به ساخت بازی NoseZone شده است که در آن کاربر می تواند بدون بکار گرفتن دست‌ها و تنها با نوک بینی بازی را کنترل کند!

قابلیت عمق واقعی (TrueDepth) آیفون 10 که اواخر شهریورماه معرفی شد، یکی از مزیت های جالب توجه و جدید این مدل است. اپل با معرفی آیفون 10، علاوه بر سیستم TrueDepth قابلیتهای دیگری مانند تکنولوژی تشخیص هویت و انیموجی را به آیفون اضافه کرد، اما عمق واقعی همچنان یکی از ویژگی های آیفون 10 است که اپل بیش از همه به آن می بالد.

هرچه از معرفی این قابلیت می گذرد چشم اندازهای جدیدتری برای کاربرد آن معرفی می شود که مطمئناً اگرچه در ابتدا فقط جالب به شمار می روند، اما در آینده با پیشرفت بیشتر، کاربردهای بسیار موثری خواهند داشت.

استودیوی برنامه سازی Hatchlings با بکارگیری این قابلیت گوشی آیفون X بازی جالبی ساخته است که به کاربر اجازه می دهد بدون دخالت دست و فقط با حرکات سر بازی کند. بازی NoseZone در نگاه اول بسیار ساده است و حتی ممکن است یکنواخت نیز به نظر بیاید، اما رفته رفته با ادامه بازی، هیجان آن نیز بیشتر می شود.

در این بازی شما باید مکعب هایی را که مقابل شما ظاهر می شوند، با توپ کنترل کنید. اما این بار به جای اینکه توپ را با لمس صفحه نمایشگر حرکت دهید با نوک بینی خود حرکت می دهید. به این ترتیب که با حرکت نوک بینی به سمت بالا و پایین توپ را به سمت مکعب ها حرکت می دهید و آنها را هدف می گیرد. هرچه بازی ادامه پیدا می کند، سرعت ورود مکعب ها به صحنه و هیجان بازی بیشتر می شود.

شاید در ابتدا قابلیت TrueDepth آیفون 10 فقط برای ساخت چنین بازی هایی به کار برود، اما مطمئناً می توان به مرور زمان، از آن برای ساخت برنامه های کاربردی مخصوص معلولین نیز کمک گرفت، به طوری که با ارتقای این تکنولوژی و با استفاده از هوش مصنوعی، معلولین قادر خواهند بود بسیاری از برنامه ها را تنها با حرکات سر خود کنترل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.