آموزش اینستاگرام

شکایت از اپل به علت کند کردن عمدی سرعت آیفون های قدیمی!

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – دو روز بعد از اینکه اپل تائید کرد کند شدن سرعت پردازش آیفون های قدیمی پس از نصب iOS 11 عمدی بوده است و اپل این کار را می کند تا مانع خاموش شدن ناگهانی مدل ‌های قدیمی و از کار افتادن باتری آن‌ها شود، گروهی از کاربران مدل‌های قدیمی بلافاصله علیه این شرکت در شیکاگو و کالیفرنیا اقامه دعوی کردند.

در متن این شکایت نامه آمده است؛ اپل سرعت پردازش گوشی‌های قدیمی را کندتر می‌کند تا به این طریق کاربران را وادار به خرید گوشی جدید کند و در حقیقت این حربه اپل برای افزایش فروش مدل‌های جدیدتر خود است.

شاکیان پرونده ضمن وارد کردن اتهام فریب به اپل، مدعی شده‌اند که کند شدن سرعت پردازش آیفون های قدیمی خلاف موازین تجارتی است؛ به خصوص که اپل اکنون تایید کرده که این اقدامش عمدی بوده است.

اپل در پاسخ به این اتهام گفت که سیستم عامل جدید با کندتر کردن سرعت گوشی‌های قدیمی‌تر در حقیقت به افزایش طول عمر آن‌ها کمک می‌کند و iOS از این طریق می‌خواهد از بروز مشکل برای مدل‌های قدیمی و باتری‌های لیتیومی کهنه جلوگیری کند. اپل همچنین تأکید کرد که معمولاً باتری‌های لیتیومی پس از مدتی دچار مشکل می‌شوند و حتی باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی می‌شوند. ما با کند کردن سرعت پردازش سعی کرده‌ایم که مانع بروز چنین مشکلاتی شویم.

بااین‌همه، شاکیان این پرونده ها معتقدند که حتی اگر این اقدام اپل از سر مصلحت بوده باشد، اپل باید قبل از انتشار آپدیت‌های جدید، مردم را از تبعات نصب آن‌ها باخبر می‌کرد و به آن‌ها می‌گفت که پس از نصب نسخه‌های جدید سیستم عامل اپل، گوشی‌های قدیمی ‌کند می‌شوند.

شاکیان این پرونده از دادگاه خواسته‌اند که اپل را ملزم به اطلاع‌رسانی از تأثیرات سیستم عامل‌های جدید در گوشی‌های قدیمی‌تر قبل از انتشار نسخه جدید کند و همچنین شرایطی را فراهم کند که کاربرانی که با نصب سیستم عامل جدید ، گوشی آن‌ها دچار مشکل شده است، بتوانند به نسخه قبلی بازگردند و به عبارتی سیستم عامل خود را downgrade کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.