شیفر

روسیه در صدد ساخت هتلی مجلل در ایستگاه فضایی

رسانه کلیک – سازمان فضایی روسیه قصد دارد در حرکتی بی سابقه اقدام به ساخت یک هتل مجلل در ایستگاه فضایی کند و برآوردهای مالی لازم را نیز در این خصوص انجام داده است.

درحالی که شرکت‌های خصوصی آمریکایی مشغول جذب افراد برای سفری کوتاه به فضا (یا نزدیک آن) هستند، روسیه دست به اقدام جالب‌تر و بزرگ‌تری زده است. سازمان فضایی فدرال روسیه در فکر ساخت هتل مجلل در ایستگاه فضایی بوده و طرح پیشنهادی خود را نیز ارائه کرده است. افراد می‌توانند با پرداخت 40 میلیون دلار به مدت یک الی دو هفته در این هتل اقامت داشته باشند و با پرداخت 20 میلیون دلار دیگر، به همراه فضانوردان در فضا گردش کنند.

یک شرکت پیمانکار روسی به نام انرگیا قصد دارد با دریافت مبلغ 279 تا 446 میلیون دلار، اقدامات لازم را برای ساخت این هتل انجام دهد. انرگیا در حال حاضر نیز مشغول ساخت واحدی برای آزمایشگاه و تأمین انرژی لازم در فضاست که دولت روسیه هزینه آن را بر عهده دارد.

واحد فضایی گردشگری از بیرون مشابه همان واحد اولیه خواهد بود که در زیر تصویر آن را مشاهده می‌کنیم.

هتل مجلل در ایستگاه فضایی

چهار اتاقک با ابعاد دو مترمکعب داخل واحد وجود دارند که هر کدام دارای پنجره‌های 9 اینچی هستند. دو اتاقک با پنجره‌های 16 اینچی نیز برای مراقبت‌های پزشکی و بهداشت در نظر گرفته شده است.

انرگیا امید دارد پس از آماده‌سازی و اتمام سفارش‌های ناسا و شرکت هوایی بوئینگ و اسپیس اکس، بتواند یک الی دو گردشگر را به وسیله فضاپیمای سایوز به فضا بفرستد. برای شروع کار ساخت‌ و ساز، باید 12 نفر مبلغ 4 میلیون دلار را پیشاپیش پرداخت کنند. گفته می‌شود اگر سالانه حداقل 6 نفر به مدت یک هفته در هتل اقامت داشته باشند، شرکت بعد از 7 سال به سرمایه اولیه دست خواهد یافت.

طبق گزارشات موجود، ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2028 از کار خواهد افتاد. این در حالی است که ساخت هتل 5 سال به طول خواهد انجامید و انرگیا باید هرچه سریع‌تر دست‌ به‌ کار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.