دانشگاه تهران آمادگی مقابله با زلزله را ندارد!

رسانه کلیک – محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه آمادگی مقابله با بحران و زمین لرزه را ندارد.

به گزارش کلیک؛ به نقل از خبرگزاری میزان، محمود نیلی احمد آبادی در مراسم افتتاحیه مرکز داده پشتیبان دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه در زمینه فیبر نوری میان دانشگاه‌های کشور پیشگام بوده و ظرفیت سخت‌ افزاری خوبی دارد.

وی افزود: هرچه از سوی ذی‌ نفعان تقاضا بالاتر رود، باعث می‌شود مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی و دانشگاه تهران نیز بیش از گذشته در این زمینه فعالیت داشته باشد.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به سامانه‌ های فعال در سطح دانشگاه تاکید کرد: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و به اعتقاد من وابستگی به سامانه‌ ها در حال افزایش است و هر چه این وابستگی بیشتر شود، بکارگیری این ظرفیت در دانشگاه رشد و افزایش پیدا خواهد کرد.

نیلی احمد آبادی خاطرنشان کرد: باید سیستم‌ های موجود را امن و برای شرایط بحرانی و زمین لرزه آماده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه تهران همانند وضع موجود در سراسر کشور آمادگی شرایط بحران وجود ندارد، گفت: در درجه اول باید مدیریت بحران را در دانشگاه ارزیابی و پیش‌بینی کنیم و در این‌ باره دستورالعمل‌ هایی تهیه و در راستای آن آموزش‌ های لازم نیز ارائه شود.

رییس دانشگاه تهران اظهار داشت: برای حفظ تجهیزات تعیین کننده و مهم در شرایط بحرانی باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه انتقادات به مرکز فناوری اطلاعات در حال حاضر کاهش چشمگیری داشته است، گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف دانشگاه تهران رویکرد بین‌المللی است، امکانات و توانمندی‌های ما در این حیطه باید با توجه به آن دیدگاه پیش رود.

وی اضافه کرد: ما نباید مبنای پیشرفت را دانشگاه‌های دیگر در داخل کشور قرار دهیم و اگر بخواهیم در سطح بین‌المللی جایگاهی داشته باشیم باید تمامی سرویس‌ ها و خدمات را متناسب با آن نیازها ارتقا دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .