تاکسی های اینترنتی از مردم جاسوسی نمی کند

رسانه کلیک – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال یکی از کاربران فضای مجازی، درباره جاسوسی یکی از اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی گفت: برنامه‌ ها در زمان نصب دسترسی هایی را از مشترک سوال می‌کنند، این دسترسی ها به معنای جاسوسی نیست.

به گزارش کلیک؛ به نقل از خبرگزاری موج، چندی پیش خبر شکایت و اعتراض یکی از تاکسی های آنلاین نسبت به رفتار رقیبش در شورای رقابت مطرح و گفته شد که رانندگان اسنپ حق استفاده از اپلیکیشن های رقیب دیگر را ندارند و نظارت بر این موضوع به واسطه دسترسی به گوشی رانندگان صورت می‌گیرد.

در این راستا آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال یکی از کاربران فضای مجازی مبنی بر اینکه حقیقت دارد بعضی از اپلیکیشن های داخلی (مثل تاکسی اینترنتی) از گوشی مردم جاسوسی می‌کنند؟ اقدامات شما برای پیشگیری چه بوده است؟ اینگونه نوشت:

برنامه‌ ها در زمان نصب دسترسی هایی را از مشترک سئوال می‌کنند، این دسترسی ها به معنای جاسوسی نیست؛ البته شاهد مواردی که دسترسی مازاد از نیاز و نیز استفاده نابجا از دسترسی ها مثل اقدام اخیر برنامه‌ های تاکسی‌ یاب هستیم.

محمدجواد آذری جهرمی همچنین گفت: وزارت ارتباطات الزامات اساسی در طراحی اپلیکیشن ها را تدوین کرده است.

وی افزود: در این توصیه‌نامه به مسائل مهمی مانند رعایت سطوح دسترسی و حریم خصوصی پرداخته شده است؛ فروشگاه برنامه‌ های موبایلی این الزامات را بررسی و با اعطای نشان به کاربر نهایی رعایت آنها در برنامه‌ ها را اطلاع‌ رسانی می‌کند.

1 نظر
  1. وحید می گوید

    من که بعید میدونم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .