این 4 ماده غذایی را بخورید تا مثل ایلان ماسک فکر کنید!

 رسانه کلیک – مطالعات نشان می دهد 4 ماده غذایی باعث افزایش هوش تجاری در افراد شده و توانایی مغز را برای حل مسائل مختلف دوچندان می کند. اگر می خواهید همانند کارآفرینان بزرگی چون ایلان ماسک فکر کنید، کافیست این خوراکی های مغذی را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به رژیم غذایی خود اهمیت می دهید این نکته را همیشه در نظر بگیرید که انتخاب غذا علاوه بر جسم می تواند روی ذهن هم تاثیر زیادی داشته باشد. یک رژیم غذایی می تواند تاثیر عمیقی بر روی نوروپلاستی (توانایی مغز برای عملکرد بهتر) داشته باشد و سطح انرژی شما را در طول روز حفظ  کند. بنابراین باید دقت زیادی روی آنچه برای تغذیه خود انتخاب می کنید، داشته باشید.

تحقیقات زیادی در مورد چگونگی تاثیر تغذیه بر سلامت مغز به ویژه در زمینه بهبود برخی مناطق مغز مرتبط با هوش، یادگیری و حافظه کاری یعنی کسب مهارت های لازم برای موفقیت در کسب وکار الزامی صورت گرفته است.

تحقیقات نشان می دهد غذا اصلی ترین منبع انرژی مغز است که باعث تقویت آن می شود. هنگامی که مغز عملکرد مناسبی داشته باشد به شما کمک می کند در طول روز به خوبی فکر کنید و کارهای خود را به درستی انجام دهید.

در ادامه قصد داریم 4 نوع ماده غذایی معرفی کنیم که باعث تقویت مغز و بهبود هوش تجاری در شما می شوند.

گردو

گردو یکی از  غنی ترین مواد غذایی است که دارای نوعی اسیدچرب امگا 3 به نام اسید آلفا لینولنیک است. این اسید به حفظ بافت های مغز کمک بسیاری می کند. مطالعات نشان می دهد افرادی که از گردو در رژیم غذایی خود استفاده می کنند، توانایی بیشتری در حساب کردن، یادآوری اطلاعات، پاسخ سریع به سوالات داشته و هوش تجاری سرشاری دارند. 

توصیه می شود روزانه یک چهارم فنجان گردو استفاده کنید. این مغز گیاهی مفید را همچنین می توانید در کنار مواد غذایی دیگر میل کنید.

توت

توت جزو مواد غذایی است که باعث افزایش حافظه می شود. محققان بر این باورند خوردن انواع توت ها مانند توت فرنگی، زغال اخته از آلزایمر جلوگیری می کند.

محققان با مطالعاتی که روی افراد مسن داشتند، دریافتند افرادی که حداقل نصف فنجان زغال اخته یا یک فنجان توت فرنگی هر هفته مصرف می کردند، وضعیت شناختی آنها در زمان پیری تا 2 و نیم سال به تاخیر افتاد.

توت یکی از غذاهای برتر با سطوح بالایی از آنتی اکسیدان های مفید برای مغز است که باعث تحریک مناطقی از مغز مانند هیپوکامپ می شود که مختص به یادگیری و حافظه است.  این بخش از مغز برای کارآفرینان که در جلسات مختلف شرکت می کنند، بسیار اهمیت دارد؛ زیرا باعث افزایش هوش تجاری و مهارت های حافظه شان می شود.

چای سبز

نوشیدن چای سبز در محل کار باعث افزایش حافظه کاری می شود.  محققان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند افرادی که چای سبز می نوشند، توانایی بالایی در انجام چندین کار دارند. گرچه هنوز دلیل بروز چنین تاثیری روی بدن نامشخص است، اما محققان معتقدند که به احتمال زیاد به خاطر وجود میزان بالای تیامین (ویتامین B1 که نقش مهمی در حفظ عملکرد مغز دارد) است.

سعی کنید به جای خوردن قهوه در محل کار از چای سبز استفاده کنید.

سبزیجات برگ سبز

به گفته محققان سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، کلم بروکلی و گیاه خردل باعث افزایش هوش متبلور و هوش تجاری افراد می شود.  هوش متبلور به مهارت های آموخته شده و ذخیره شده در طول دوره زندگی گفته می شود. این هوش شامل تمامی اطلاعات باارزشی است که در طول زندگی، از طریق رفتن به مدرسه و یا فعالیت های روزانه بدست می آوریم.

محققان همچنین تحقیقاتی در مورد عادات غذایی افراد انجام داده و دریافتند افرادی که سطح بالایی از لوتئین در بدن خود دارند، در آزمون هایی که برای هوش متبلور از آن ها گرفته می شود، عملکرد بهتری از خود نشان می دهند.

لوتئین را می توانید با خوردن سبزیجات دارای برگ سبز و همچنین زرده تخم مرغ به مقدار زیاد دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.