شیفر

توصیه های پلیس فتا در خصوص اطلاعات شخصی کاربران تلفن همراه

رسانه کلیک – رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی گفت: با توجه به گسترش تجهیزات فناوری اطلاعات محافظت از اطلاعات شخصی تلفن همراه ضروری است.

به گزارش کلیک؛ به نقل از آفتاب، سرهنگ علی محمدپور، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی اظهار کرد: امروزه با گسترش روزافزون فناوری اطلاعات و تجهیزات مدرن، مراقبت از اطلاعات شخصی تلفن همراه از اهمیت خاصی برخوردار است.

محمدپور اظهار کرد: یکی از این امکانات قابلیت عکس برداری حرفه‌ای و موقعیت‌ یابی عکس‌ های گرفته شده است که بر روی گوشی‌ های موبایل تعبیه و روز به روز در حال پیشرفت و ارتقاء امکانات جانبی آن است.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان‌ جنوبی تصریح کرد: شهروندان در این خصوص باید توجه داشته باشند که اگر علاقمند به عکاسی با تلفن شخصی خودشان هستند و نمی‌خواهند اطلاعات موقعیتی آنها توسط عکس گرفته شده منتشر شود، بهتر است گزینه‌های مربوط به GPS Camera را غیر فعال کنند.

وی عنوان کرد: وقتی شخصی در حال عکاسی با موبایل خود است، دوربین اطلاعات موقعیتی شخص موردنظر را توسط GPS دریافت کرده و ضمیمه تصویر می‌کند و برخی اطلاعاتی مانند؛ نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره می‌شوند.

محمدپور خاطرنشان کرد: این اطلاعات به راحتی قابل مشاهده بوده و هنگامی که تصاویر خود را در شبکه‌ های اجتماعی منتشر می‌کنید افراد مختلفی می‌توانند این اطلاعات را مشاهده و از آن‌ها سوء استفاده کنند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان‌ جنوبی به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان تصاویر خصوصی خود را بر روی تلفن‌ های همراه نگهداری نکنند و قبل از استفاده از امکانات تصویربرداری در تلفن‌ های همراه گزینه‌ های مربوط به GPS Camera را غیرفعال باشد.

وی تصریح کرد: از عکسبرداری توسط تلفن همراه در محافل خصوصی خودداری کرده و حتی الامکان سعی کنید از دوربین های دیجیتالی مخصوص عکسبرداری استفاده کنید و به هیچ عنوان عکس‌ ها و اطلاعات شخصی خود را در شبکه‌ های اجتماعی به اشتراک نگذارید .

محمدپور یادآور شد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.