سکوی تعاملی حل چالش های استارت اپ ها شروع به کار کرد

رسانه کلیک – نخستین سکوی تعاملی بومی برای حل چالش های استارت اپ ها  (نوآوری در کسب و کارهای نوپا) با همکاری دانشگاه تهران راه اندازی شد.

به گزارش کلیک به نقل از مهر، علیرضا یاری مجری طرح جویشگر بومی در این باره گفت: سامانه­ «نو آوید» به آدرس www.noavid.ir به عنوان اولین سکوی تعاملی بومی است که برای حل چالش های استارت اپ ها  (نوآوری در کسب و کارهای نوپا) با همکاری دانشگاه تهران راه اندازی شده و هم اکنون در اولین گام، ۶ مورد از چالش‌ های نوآوری شرکت­ های حوزه محتوا و جویشگرهای بومی روی این سامانه قرار گرفته است.

یاری عنوان کرد: با راه اندازی این سامانه کلیه متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و غیردانشگاهی از سراسر کشور می توانند برای حل نوآوری در کسب و کارهای نوپا با هم به رقابت پرداخته و از پاداش های مالی در نظر گرفته شده برای حل چالش ها بهره مند شوند.

مجری طرح جویشگر بومی خاطر نشان کرد: در این راستا برای توانمند سازی کسب و کار شرکت­ های فعال در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور، مرحله نخست فراخوان ثبت نام و شرکت در «رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی» شروع شده که این فراخوان در سامانه­ نو آوید انتشار یافته است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری از یک طرف حمایت غیرمستقیم از شرکت های فعال در این حوزه جهت افزایش نوآوری در خدمات جویشگرها مبتنی بر نیازها و ذائقه جامعه کاربران ایرانی است و از طرف دیگر افزایش نقش و مشارکت مردمی و نیز بهره گیری از دانش و توانمندی های متخصصان در دانشگاه های سراسر کشور برای حل چالش های جویشگرها خواهد بود.

مجری طرح جویشگر بومی اظهار داشت: برگزاری این مسابقات مبتنی بر دو رویکرد نوآوری باز و جمع سپاری است. برای این منظور تلاش شده مسائل کلی و مبهم شرکت های فعال در طرح جویشگر بومی به ۵ دسته خرده چالش تفکیک شود. این خرده چالش ها عبارتند از چالش­ های پژوهشی، ایده ­پردازی، توسعه محصول، دولتی و استارتاپی.

یاری اضافه کرد: هر شرکتی که در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور در حال فعالیت باشد می تواند با ارسال درخواست خود بر روی سامانه نوآوید و معرفی چالش های نوآوری در محصولات و کسب و کارش از حمایت های لازم برخوردار شود.

وی یادآور شد: برگزاری این مسابقات را رویکرد نوینی برای افزایش مشارکت مردمی در توسعه نوآوری و تجاری سازی در کسب و کارها بویژه جویشگرهای بومی دانسته و با دعوت از کلیه اساتید و دانشجویان سراسر کشور خواستار افزایش نقش آفرینی هر چه بیشتر مردم در توسعه و گسترش خدمات بومی در کشور شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.