فعالسازی و انتقال مالکیت گوشی‌ های نو و دست دوم 4 برند از شنبه الزامی می شود

رسانه کلیک – از روز شنبه مورخ 14 بهمن، فرآیندهای فعالسازی و انتقال مالکیت گوشی های نو و کارکرده برای تمامی تلفن‌ های همراه با نشان تجاری اپل، بلک بری، موتورولا و گوگل پیکسل الزامی خواهد بود.

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ از روز شنبه مورخ 14 بهمن، فرآیندهای فعالسازی و انتقال مالکیت برای تمامی تلفن‌ های همراه با نشان تجاری اپل اعم از نو و کارکرده الزامی خواهد بود.

در حالیکه کمیته اجرای رجیستری پیش از این فرآیندهای فعالسازی و انتقال مالکیت را برای اپل الزامی کرده بود در آخرین اعلام خود، تصریح کرد: علاوه بر تلفن‌ های همراه اپل، فرآیندهای فعالسازی و انتقال مالکیت گوشی های نو و کارکرده (تمامی تلفن‌ های همراه) با نشان تجاری بلک بری، موتورولا و گوگل پیکسل نیز از روز شنبه مورخ 14 بهمن الزامی خواهد شد.

لذا افرادی که قصد خرید و فروش تلفن همراه با نشان تجاری اپل را دارند، باید حتماً نسبت به انجام این فرآیندها اقدام کنند.

مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از انجام ندادن این فرآیندها، برعهده فرد خریدار تلفن همراه است؛ به‌ عنوان مثال در صورت رؤیت یک شناسه جعلی مشابه با شناسه تلفن همراه خریداری شده، چنانچه فرآیند انتقال مالکیت و فعالسازی پس از خرید انجام نشده باشد، ممکن است منجر به تضییع حقوق خریدار گردد. لذا توصیه می‌‌ شود حتماً این فرآیندها هنگام خرید و فروش تلفن همراه انجام شود.

فرآیندهای فعالسازی و انتقال مالکیت برای سایر برندهای مشمول طرح نیز به زودی الزامی خواهد شد.

 

1 نظر
  1. ازاداصلانی می گوید

    من گوشی خریدم ومالکشم ارتباط ندارم الان چطوری انتقال مالکیت انجام بدم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .