جشنواره فروش بازی‌ های رایانه‌ ای 19 اسفندماه کلید می‌ خورد

رسانه کلیک – نشست خبری هفتمین جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای تهران امروز 15 اسفند ماه با حضور حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای و محمد حاجی میرزایی دبیر این جشنواره برگزار شد.

به گزارش کلیک به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای؛ حسن کریمی قدوسی در این نشست خبری به توضیح سیاست‌ های کلان بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای در قبال جشنواره پرداخت و گفت: یکی از اهداف اصلی بنیاد، انتشار بازی‌ های ایرانی در بازارهای بین‌ المللی است و به این منظور دو اقدام عملی در جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای برداشته‌ ایم. در گام نخست ما از حضور داوران بین‌ المللی برای ارزیابی آثار استفاده کردیم تا هم آنها با بازی‌ های ایرانی آشنا شده و هم آثار رسیده با تراز استانداردهای بازی‌ سازی بین‌ المللی سنجیده شوند.

وی افزود: نکته دیگر تغییر استراتژی ما برای حضور در نمایشگاه‌ های بین‌ المللی است. از این پس تلاش می‌ کنیم به جای آن که بنیاد در نمایشگاه‌ ها پاویون برپا کند، بازی‌ سازان به کنفرانس‌ های بین‌ المللی اعزام شوند. جوایز عملیاتی جشنواره نیز بر همین اساس تعیین شده و بازی‌ های برتر به طور مشخص علاوه بر امکان در اختیار داشتن فضای رایگان در رویداد TGC، به Gamescom آلمان نیز فرستاده خواهند شد.

حضور پررنگ استان‌ ها سراسر کشور در جشنواره بازی تهران

حاجی‌ میرزایی دبیر هفتمین جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای نیز گفت: دوره ششم جشنواره با فاصله یک سال و نیم از دوره پنجم برگزار شد و به همین دلیل تعداد آثار رشد قابل توجهی داشت و به 200 اثر رسید. با توجه به فاصله 9 ماهه برگزاری جشنواره پیشین تا فراخوان این دوره از جشنواره، انتظار این بود که شاهد کاهش محسوس آثار رسیده باشیم اما در نهایت 190 اثر به جشنواره ارسال شد.

وی ادامه داد: 172 بازی و 18 بازی‌ نامه در جشنواره امسال به رقابت می‌ پردازند که از این تعداد 20 بازی PC و 152 بازی موبایلی در جشنواره حضور دارند. بیشترین ژانر آثار هم به ترتیب مربوط به بازی‌ های ساده، اکشن و مدیریتی استراتژیک است.

حاجی‌ میرزایی با بیان این که در جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای نقش استان‌ ها پررنگ بود گفت: 67 اثر از تهران و 105 اثر از دیگر استان‌ ها به جشنواره ارسال شده بود. می‌ توان گفت تقریبا از هر استان حداقل یک بازی خوب در جشنواره حضور دارد و این موضوع نشان می‌ دهد بازی‌ سازی منحصر به تهران نیست.

دبیر هفتمین جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای تهران با بیان این که 14 بازی‌ ساز خبره ایرانی به داوری و انتخاب بازی‌ های برتر پرداختند گفت: علاوه بر این از 20 بازی‌ ساز خارجی نیز برای مشارکت در بحث داوری دعوت کردیم که 15 نفر از آنها مشارکت فعالانه‌ ای در این بحث داشتند و حتی با ارسال پیام ویدیویی، نکاتی را درباره بازی‌ ها یاداور شدند.

وی افزود: برای انتخاب بهترین بازی در هر ژانر، با فرمولی نظر داوران ایرانی و خارجی اعمال شده است اما در انتخاب بهترین دستاورد شامل دستاوردهای فنی، موسیقی، هنری و طراحی بازی، تنها نظر بازی‌ سازان ایرانی گرفته شد. اتفاق جالبی که در بررسی بازی‌ ها روی داد این بود که در انتخاب بازی‌ های برتر، نظر داوران ایرانی و خارجی یکسان بوده و حتی امتیازشان بسیار نزدیک است.

حضور 40 بازی برتر ایرانی در جشنواره فروش نوروزی

حاجی میرزایی با بیان این که بلافاصله پس از اختتامیه و اعلام بازی‌ های برتر، جشنواره فروش نوروزی بازی‌ های رایانه‌ ای آغاز می‌ شود گفت: در این جشنواره 40 بازی برتر هفتمین جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای تهران، از طریق دو مارکت چارخونه (ویژه بازی‌ های موبایلی) و آریو (ویژه بازی‌ های PC) عرضه خواهند شد.

وی افزود: علاقه‌ مندان به بازی می‌ توانند از 19 اسفند تا 19 فروردین، با خرید بلیت‌ های مخصوصی، بازی مورد نظر خود را خریداری کنند و به ازای هر بلیت یک شانس شرکت در قرعه کشی جوایز جشنواره را به دست بیاورند. در حال حاضر جوایز این جشنواره سه دستگاه کامپیوتر گیمینگ هر یک به ارزش ۱۰ میلیون تومان است و اگر استقبال از جشنواره بالا باشد، به جوایز افزوده خواهد شد.

دبیر هفتمین جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای ادامه داد: به میزان 40 درصد از فروشی که هر بازی در جشنواره خواهد داشت، تا سقف مشخصی، بنیاد به آن بازی سال آینده جایزه خواهد داد.

اطلاعات بیشتر این جشنواره فروش در صفحه http://www.tehrangamefestival.ir/nsf قابل مشاهده است.

بر اساس این گزارش، آیین اختتامیه این جشنواره به صورت زنده از طریق سایت آپارات پخش خواهد شد و علاقه‌ مندان از سراسر ایران می‌ توانند این مراسم را تماشا کنند.

آیین پایانی هفتمین جشنواره بازی‌ های رایانه‌ ای تهران 19 اسفند ماه در تالار وحدت برگزار می‌ شود و علاقه‌ مندان برای حضور در مراسم می‌ توانند از طریق صفحه https://evand.com/events/7thtgf به رایگان ثبت‌ نام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.