رکورد فروش اپل واچ عامل کاهش تقاضا برای سایر برندهای ساعت هوشمند

رسانه کلیک – بر اساس اطلاعات جدیدی که توسط موسسه IDC منتشر شده است، رکورد فروش اپل واچ باعث شده تا تقاضا برای ساعت های هوشمند دیگر تا حد چشمگیری افت پیدا کند.

آمار فروش کلی گجت های پوشیدنی با رکورد جدیدی در سه ماهه چهارم و کل سال 2017 روبرو شده است. اعداد و ارقام کلی فروش ساعت های هوشمند در سه ماهه چهارم سال 2017 از 35.2 به 37.9 میلیون دستگاه رسیده که حکایت از رشد 7.7 درصدی دارد. برای کل سال نیز این عدد از 104.6 به 115.4 میلیون دستگاه رسیده است و شاهد رشد 10.3 درصدی نیز در این زمینه هستیم.

آقای Ramon T. Liamas مدیر ارشد بخش تحقیقات موسسه IDC در این باره می گوید:

رشد 10.3 درصدی سالانه فروش گجت های پوشیدنی در سال 2017 کاملا با اعداد و ارقامی که از سال 2016 استخراج شد، تفاوت دارد. چرا که در پایان سال یاد شده، با افزایش 27.3 درصدی مواجه شدیم. البته این کاهش فروش را نمی توان دلیل بر عدم استقبال کاربران دانست. چرا که بسیاری از شرکت ها در سال 2017 به مدل های پیشین تولید شده قناعت کرده و دستگاه جدیدی را معرفی نکردند. برخی دیگر نیز ترجیح دادند تا از این شاخه خارج و به سراغ تولید محصولات دیگر بروند. اما با معرفی محصولات جدید با ویژگی های خاص در سال 2018، امید داریم که مجددا رکورد فروش جدیدی در این عرصه به ثبت برسد.

علاقه کاربران به ساعت های هوشمند در حال افزایش است و باید بگوییم که اپل، نقش بسزایی در این امر دارد (فروش 3.9 میلیون اپل واچ در سه ماهه سوم 2017). سلیقه مردم این روزها تغییر پیدا کرده و اپل نیز این موضوع را به درستی متوجه شده است. آمار بالای تقاضای کاربران برای خرید ساعت اپل و رکورد فروش اپل واچ خود گواه این موضوع است. اما چیزی که مهم به نظر می رسد، این است که اپل چگونه این روند موفقیت آمیز خود را ادامه خواهد داد و از چه روش هایی برای نگهداری یا افزایش مشتریان خود استفاده خواهد کرد (اپل واچ ۳ ساعت شماره یک دنیا).

اگرچه قیمت محصولات مختلف به مرور کاهش پیدا می کند، اما کاربران امروزی تمایل خود را به برندها بیشتر نشان می دهند و به سمت شرکت های شناخته شده می روند. نسبت به سال 2016، ما شاهد افزایش تقاضا برای خرید گجت های پوشیدنی هستیم.

رکورد فروش اپل واچ

اپل با کنار زدن شرکت های شیائومی و فیت بیت، توانست 21 درصد بازار دستگاه های پوشیدنی را در سه ماهه چهارم سال 2017 به خود اختصاص دهد. در ادامه باید بگوییم که سهم اپل در شاخه ساعت های هوشمند در سه ماهه چهارم سال 2017 و کل سال به ترتیب 60.99 و 53.01 بازار بوده که نشان دهنده رکورد فروش اپل واچ برای اهالی کوپرتینو است.

برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید چارت زیر را مشاهده کنید که بر اساس بهترین عملکرد در به دست گرفتن بازار گجت های پوشیدنی مرتب شده است.

رکورد فروش اپل واچ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.