شیفر

به روزرسانی اندروید اوریو برای گوشی وان پلاس 5 و 5T ارائه شد

رسانه کلیک – بعد از گذشت سه ماه از عرضه نسخه آزمایشی، در نهایت به روزرسانی اندروید Oreo برای گوشی وان پلاس 5 و 5T عرضه شد که با برخی قابلیت های جدید همراه است.

حدود سه ماه پیش اولین نسخه آزمایشی سیستم عامل اندروید اوریو برای گوشی وان پلاس 5 و 5T عرضه شد و در این مدت، کاربران این تلفن های هوشمند همواره منتظر ارائه نسخه عمومی بودند (وان پلاس 5T اوایل 2018 آپدیت اندروید 8.0 را دریافت می‌کند). در نهایت انتظارها به پایان رسید و نسخه عمومی این پلتفرم برای دو گوشی پرچمدار وان پلاس عرضه شد.

این به روزرسانی به عنوان بخشی از آپدیت OxygenOS 5.1.0 برای گوشی وان پلاس 5 و 5T ارائه شد و به این ترتیب، سیستم عامل اندروید هر دو دستگاه نیز به نسخه 8.1 آپدیت می شوند.

اگر پیگیر اخبار دنیای تکنولوژی باشید، ‌مطمئنا می دانید که آخرین پرچمدار شرکت اپل، یعنی آیفون X به دلیل حذف دکمه هوم از جسچرهایی برخوردار بود که کاربر به وسیله آن، می توانست جای خالی دکمه هوم را پر کند. حالا با عرضه آپدیت جدید اندروید اوریو برای گوشی وان پلاس 5T شاهد افزوده شدن این جسچرها به دستگاه  نیز هستیم. اما متأسفانه قابلیت یاد شده برای وان پلاس 5 در نظر گرفته نشده است (گوشی وان پلاس 5T چه فرقی با OnePlus 5 دارد؟).

برای فعال سازی این ویژگی، باید به منوی تنظیمات وارد شده و Navigation bar را غیر فعال کنید. به این ترتیب با بالا کشیدن انگشت از قسمت پایین نمایشگر، می توانید به صفحه هوم باز گشته یا با سوایپ از پایین صفحه و نگه داشتن انگشت در میانه نمایشگر، به اپلیکیشن های باز شده دسترسی پیدا کنید.

اگر طرز کار این جسچر را فراموش کردید، نگران نباشید. چرا که هر بار Navigation bar را غیر فعال کنید، آموزش استفاده از این قابلیت روی نمایشگر ظاهر می شود و به این ترتیب، هیچ گاه این ویژگی را از یاد نمی برید.

مجددا به این موضوع اشاره می کنیم که جسچر یاد شده تنها برای وان پلاس 5T در نظر گرفته شده و ممکن است در آپدیت های بعدی گوشی وان پلاس 5 این ویژگی به آن نیز اضافه شود.

به روزرسانی OxygenOS 5.1.0 بر مبنای اندروید اوریو نسخه 8.1 طراحی و تولید شده و بد نیست بدانید که در این ورژن، بسته امنیتی ماه آوریل 2018 نیز گنجانده شده است. به این ترتیب شاهد نسخه بهینه ای از سیستم عامل اندروید با بهبودهایی در زمینه گیمینگ روی گوشی وان پلاس 5 و 5T هستیم.

در نهایت باید بگوییم که وان پلاس این به روزرسانی را به مرور ظرف روزهای آینده برای تمامی دارندگان One Plus 5 و 5T عرضه خواهد کرد؛ لذا اگر هم اینک آپدیت را دریافت نکرده اید، نگران نباشید و کمی بیشتر منتظر بمانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.