آموزش اینستاگرام

تماشا کنید:‌ تکنولوژی هوش مصنوعی انویدیا قسمت های حذف شده تصویر را ویرایش می کند

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – تکنولوژی هوش مصنوعی انویدیا به تازگی با بهره گیری از تیم توسعه و تحقیقات این شرکت، به قابلیت ترمیم بخش های حذف شده از تصویر مجهز شده است.

کمپانی Nvidia به تازگی با به کار بردن فناوری های خاص در زمینه هوش مصنوعی موفق شده به ابزاری دست پیدا کند که به وسیله آن، می توان قسمت های حذف شده از تصویر را با دقت بالایی بازسازی کرد. اگر تصور می کنید که فتوشاپ نیز می تواند چنین کاری را انجام دهد، فقط کافی است که نتایج استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی انویدیا را با چشمان خود ببینید.

تکنولوژی بازسازی تصویر در شرایط فعلی از یک ساختار استاندارد پیچیده استفاده می کند؛ این در حالی است که انویدیا برای توسعه این ابزار از فناوری بینایی رایانه ای بهره برده است.

در تصویر زیر می توانید مقایسه ای میان نمونه خراب شده، تصویر اصلاح شده توسط فتوشاپ، استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی انویدیا و تصویر اصلی را مشاهده کنید:

تکنولوژی هوش مصنوعی انویدیا
از چپ به راست: تصویر خراب، تصویر پردازش شده توسط فتوشاپ، تصویر پردازش شده توسط انویدیا و عکس واقعی

پیش از این، برای اصلاح تصاویری که قسمتی از آنها حذف شده بود، از پیکسل های مستطیل شکل اطراف مرکز تصویر برای بازسازی استفاده می شد که این روش، نیازمند پردازش های سنگین بود و برخی مواقع نیز باعث وارد آمدن فشار به سیستم می شد.

اما انویدیا با ارائه روشی جدید، سعی کرده تا از تکنیک رنگ آمیزی بر اساس الگویی خاص استفاده کرده و به این ترتیب، تصویر واضح و دقیق تری را به عنوان نتیجه در اختیار کاربر بگذارد؛ لذا دیگر نیازی نیست که شخص به صورت دستی اقدام به ویرایش پیکسل های حذف شده کند.

ویدئویی که برای معرفی این فناوری در نظر گرفته شده، به خوبی نشان دهنده ساز و کار این سیستم است. همانطور که مشاهده می کنید، در برخی مواقع نتیجه کار به آنچه در تصویر اصلی می بینیم، شباهت ندارد. اما تکنولوژی هوش مصنوعی انویدیا در مقایسه با روش های دیگر، کار خود را به سرعت و با دقت خاصی انجام می دهد و نتیجه کار با کمترین نقض در اختیار کاربر قرار می گیرد. اما در روش های دیگر، تصویر نهایی بسیار بی کیفیت و با نویز فراوان روبرو است و کاربر بعد از اعمال تغییرات، باید روند روتوش تصویر و از بین بردن ایرادات آن را شروع کند.

1 نظر
  1. محسن منصوری می گوید

    این روش را علاقه مندان چگونه می توانند استفاده کنند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.