همکاری بانک مرکزی با وزارت ارتباطات برای راه اندازی روش جدید مانده‌گیری موبایلی

رسانه کلیک – معاون فناوری‌ های نوین بانک مرکزی عنوان کرد: با وزارت ارتباطات مذاکره شده تا احراز هویت فرد برای مانده‌گیری موبایلی با شماره سیم کارت انجام شود.

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ ناصر حکیمی معاون فناوری‌ های نوین بانک مرکزی درباره حذف و توقف قابلیت مانده‌گیری در اپلیکیشن‌ های پرداخت موبایلی اظهار داشت: قابلیت مانده‌گیری در اپلیکیشن‌ های پرداخت موبایلی به عنوان یک ابزار پرطرفدار نیاز به فرآیند KYC دقیق‌ تری دارد.

حکیمی ادامه داد: برخی از بانک‌ ها درخواست کردند تا هر فرد صرفا از حساب‌ هایی که فرد مالک آن است، عملیات مانده‌گیری را انجام دهد و فرد قابلیت دسترسی به مانده‌گیری حساب سایر افراد را به منظور رعایت حریم خصوصی و دسترسی به مانده حساب نداشته باشد؛ بر همین اساس قرار شده تا مدل احراز هویت برای مانده گیری اپلیکیشن‌ های پرداخت در شبکه شتاب در نظر گرفته شود که هم اکنون در حال انجام است.

معاون فناوری‌ های نوین بانک مرکزی ادامه داد: از سوی بانک مرکزی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور اصلاح نظام احراز هویت برای مانده‌گیری مذاکراتی شده تا سرویس مانده‌گیری موبایلی با توجه به احراز هویت فرد بر اساس شماره تلفن سیم کارت انجام شود تا دغدغه بانک‌ ها نیز برطرف شود.

وی تصریح کرد: قابلیت مانده گیری در اپلیکیشن‌ های پرداخت موبایلی تا یک الی دو هفته آینده دوباره بر اساس مدل جدید احراز هویت فعال می‌ شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.