چگونه از ابزار Disk Cleanup Tool برای خالی کردن فضای ذخیره سازی ویندوز 10 استفاده کنیم؟

رسانه کلیک – در این متن شما را با قابلیت جدید ویندوز 10 در آزاد سازی فضای ذخیره سازی آشنا می کنیم.


همه ما یک تلاش ثابت برای حفظ فضای ذخیره سازی در رایانه خود داریم؛ به خصوص اگر درایو کم حجمی داشته باشیم. ویندوز همیشه ابزارهایی برای آزاد کردن فضای دیسک به کاربران ارائه کرده است، البته مایکروسافت در آپدیت 2018 ویندوز 10 این کار را آسان‌تر کرده است. در این مطلب مروری اجمالی بر نحوه استفاده از ابزار جدید Disk Cleanup Tool خواهیم داشت.

بر خلاف ابزار قبلی، ابزار پاک کردن فضای جدید در بخش تنظیمات است. به Settings و سپس بخش System بروید و روی Storage کلیک کنید.
در بخش شما Storage sense را خواهید دید که مورد جدیدی نیست؛ اگر این گزینه را فعال کنید، ویندوز به طور خودکار فایل های غیر ضروری را هنگامی که فضای ذخیره سازی کم است، پاک می کند.

ما اینجا در مورد لینک Free up space now که در زیر این صفحه وجود دارد، صحبت می کنیم که یک ابزار متفاوت است. پس از کلیک بر روی این گزینه، چند لحظه صبر کنید تا ویندوز فایل هایی را که قادر به حذف آنها است، اسکن کند. پس از آن لیستی از دسته های مختلف موجود در رایانه به شما ارائه می شود که می توانید با خیال راحت از رایانه خود پاک کنید.

تمام جعبه هایی را که می خواهید پاک کنید، بررسی و تایید کنید که تا چه میزان فضای شما در بالای صفحه ذخیره خواهد شد، سپس دکمه حذف فایل ها را فشار دهید.

اکثر مواردی که برای حذف به شما نمایش داده می شود، مواردی مانند فایلهای موقت و فایل های بهینه ساز هستند که معمولا مشکلی با حذف آنها پیش نمی آید، اما برای اطمینان از این موضوع سطل آشغال خود و Previous Windows installations را چک کنید.

Previous Windows installations داده‌هایی هستند که امکان بازگرداندن ویندوز 10 به نسخه قبلی را برای شما فراهم می کنند. ویندوز بعد از 10 هر روز این فایل ها را به طور خودکار حذف می‌کند، بنابراین بهتر است آنها را نگه دارید تا مشکلی پیش نیاید.

اگر فضای کافی دارید، بهتر است پوشه های دیگر را که می‌توانید برای آزادسازی فضای ذخیره سازی حذف کنید، بررسی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.