شیفر

همکاری اپل و فولکس واگن در زمینه توسعه اتومبیل های خودران

رسانه کلیک – چند سالی می شود که اپل در زمینه محصولات خودران فعالیت می کند. با این حال گزارشی جدید خبر از همکاری اپل و فولکس واگن در این زمینه می دهد.

شرکت های بسیاری در زمینه خودروهای خودران یا بدون سرنشین فعالیت می کنند. اپل یکی از کمپانی های فعال در این زمینه بوده که چندین سال می شود مشغول توسعه این فناوری است. به تازگی نیویورک تایمز گزارشی را منتشر کرده که خبر از همکاری اپل و فولکس واگن در این بخش می دهد.

این گزارش به همکاری اپل و فولکس واگن در توسعه نسخه بدون سرنشین ون T6 شرکت فولکس واگن اشاره می کند. اپل از این خودرو برای جابه‌جایی کارمندان خود در سیلیکون ولی استفاده می کند. اپل آگوست سال گذشته فعالیت خود در زمینه خودروهای بدون سرنشین را کاهش داد.

به گزارش نیویورک تایمز از میان 1000 کارمندی که دو سال پیش در پروژه خودروهای خودران اپل مشارکت داشته اند، صدها نفر از آن اخراج شده اند.

در حال حاضر اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه همکاری اپل و فولکس واگن منتشر نشده است. این امکان وجود دارد که در آینده شاهد حضور بیتل های بدون سرنشین در خیابان ها باشیم.

در صورتی که اپل خواهان توسعه محصولات بدون سرنشین باشد باید با چندین شرکت قدرتمند در این زمینه به رقابت بپردازد. کمپانی های Waymo، اوبر و تسلا تا به امروز میلیون ها مایل اتومبیل های خودران را در ایالات متحده آمریکا مورد بررسی قرار داده اند.

گفته می شود اپل در زمینه خودروهای بدون سرنشین در مقایسه با دیگر شرکت ها محتاطانه تر رفتار می کند. دو ماه پیش اتومبیل بدون سرنشین اوبر در ایالت آریزونا دچار سانحه شد. این سانحه پروژه اوبر در این ایالت را لغو کرد و 200 کارمند آن بیکار شدند. شرکت ها برای امنیت این محصولات باید در آینده بیشتر تلاش کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.