آذری‌ جهرمی: دولت یک ریال برای پیام‌ رسان تلگرام هزینه نکرد

رسانه کلیک – وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌ شود برای پیام‌ رسان تلگرام 70 میلیون دلار هزینه شده و اینکه دولت برای حمایت از پیام‌ رسان‌ های داخلی چقدر هزینه کرده است، گفت: در افکار عمومی حرف‌ هایی زده می‌ شود که سندیت ندارد و ما نیز طی صدور اطلاعیه بارها گفته‌ ایم که دولت یک ریال برای شبکه پیام‌رسان‌ تلگرام هزینه نکرده است.

به گزارش کلیک به نقل از ساعت 24؛ محمدجواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات  در پاسخ به این سوال که چرا ساخت و پرداخت ماهواره‌ های بومی دچار رکود شده است، عنوان کرد: ما در ساخت ماهواره‌ های بومی به خصوص ماهواره‌ های سنجشی و دانشجویی که اکنون در پژوهشگاه‌ های کشور موجود است، افت و رکود نداشتیم.

وزیر ارتباطات اطهار کرد: در بودجه سال 97 نه تنها کاهش اعتباری برای صنعت فضایی در نظر گرفته نشده، بلکه شاهد افزایش اعتبار نیز بودیم و  پروژه‌ های انجام شده با جدیت پیگیری شود.

وی افزود: در روزهای گذشته پس از مدت‌ ها کمیسیون مربوط به حوزه فضایی را تشکیل دادیم و امیدواریم بزودی شاهد برگزاری جلسات پی در پی شورای عالی فضایی باشیم.

آذری‌ جهرمی بیان کرد: اعزام انسان به فضا در دستور کار قرار دارد، اما اکنون در صنعت اولویت‌ بندی‌ های فراوانی وجود دارد؛ لذا ابتدا باید به دستاوردهای پایدار برسیم تا پس از آن بتوانیم سراغ اعزام انسان به فضا برویم.

وی ادامه داد: بخش اعزام به فضا که مربوط به پرتابگرها بوده از حوزه اختیارات وزارت ارتباطات خارج است و متولیان امر باید در این زمینه پاسخگو باشند.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: البته بخش مربوط به تحقیقات در پژوهشگاه‌ های کشور در حال انجام است، اما اگر انتظار داشته باشیم که طی 6 الی 7 ماه آینده انسان به فضا بفرستیم باید بگویم که این امر در اولویت‌ های کنونی ما نیست.

آذری‌ جهرمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌ شود برای پیام‌رسان تلگرام 70 میلیون دلار هزینه شده؛ دولت برای حمایت از پیام‌ رسان‌ های داخلی چقدر هزینه کرده است، اظهار کرد: در افکار عمومی حرف‌ هایی زده می‌ شود که سندیت ندارد و ما نیز طی صدور اطلاعیه بارها گفته‌ ایم که دولت یک ریال برای شبکه پیام‌رسان‌ تلگرام هزینه نکرده است.

وی با اشاره به اینکه طبق نظر صاحبان پیام‌ رسان‌ های داخلی و مرکز ملی فضای مجازی که متولی نظارت بر این امور است، وزارت ارتباطات وظیفه خود را به خوبی انجام داده است، تصریح کرد: البته بخش بزرگی از وظایف ما باقی مانده که مطابق با مصوبات آن را پیش خواهیم برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.