لزوم حمایت از پیام‌ رسان های بومی/ تشکیل کمیته حل مشکلات صنف ICT

رسانه کلیک – عضو کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران گفت: باید با حمایت مالی، تخصصی و تبلیغاتی مردم را به سمت استفاده بیشتر از پیام‌رسان‌های داخلی سوق داد.

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ علی مسعودی عضو کمیسیونICT اتاق بازرگانی ایران توجه به اعتماد تخصصی در زمینه پیام‌ رسان‌ های موبایلی و برطرف کردن مشکلات فنی این شبکه ها را از الزامات اساسی برای ترغیب مردم به استفاده از آنها عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تعدادی از کاربران به پیام رسان‌ های بومی وارد شده‌ اند، اما برای افزایش تعداد کاربران باید سرعت خود را افزایش دهیم چرا که حوزه فناوری اطلاعات حوزه پرشتابی است.

مسعودی ادامه داد: با فراهم آمدن بستر لازم، اگر بتوانیم با حمایت و اعتمادسازی پیش برویم و امنیت ایجاد کنیم، مردم هم به سمت پیام‌رسان‌های داخلی خواهند آمد. وقتی قرار است مردم از یک بستری استفاده کرده و کارهای روزمره‌ شان را از طریق آن انجام دهند، باید این بستر از لحاظ فنی مناسب باشد.

عضو کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر لزوم حمایت از پیام‌ رسان های بومی، بیان کرد: باید با حمایت مالی، تخصصی و تبلیغاتی مردم را به سمت استفاده بیشتر از پیام‌ رسان‌ های بومی سوق داد.

وی افزود: متاسفانه گاهی در زمینه تولیدات داخلی اعتماد تخصصی نیز وجود ندارد و برای مثال کاربر این دغدغه را دارد که اگر پیامش را روی یک پیام‌ رسان داخلی بفرستد ممکن است بعد از مدتی این پیام پاک شود و یا انتقال پیام با تاخیر صورت گیرد. در همین حال مشکلات در آپلود فایل‌ ها و دیگر مشکلات فنی از جمله موضوعاتی است که اگر جدی‌ تر و تخصصی‌ تر به آن نگاه کنیم مردم به استفاده از یک بستر خوب و امن ترغیب شده و به سمت آن می‌ روند.

این عضو کمیسیون ICT اتاق بازرگانی از ایجاد دبیرخانه مشترک میان وزارت ارتباطات و اتاق بازرگانی خبر داد و یادآور شد: این اقدام برای حل مشکلات فعلی فعالان حوزه ICT در حال انجام است. در این کمیته مذاکراتی انجام داده‌ ایم و امیدواریم این دبیرخانه فعال تر شود تا مشکلاتی که در حوزه ICT به وجود می‌ آید، به طور مستقیم با کمک وزارت ارتباطات حل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.