تسهیلات سازمان تامین اجتماعی به استارتاپ ها تعلق می گیرد

رسانه کلیک – دو وزارتخانه ارتباطات و کار برای رفع موانع بیمه‌ ای کسب و کارهای نوپا توافق کردند. بر این اساس، سازمان تامین اجتماعی پس از تصویب دولت، تسهیلاتی برای این کسب و کارها درنظر خواهد گرفت.

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از توافق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رفع موانع بیمه ای بر سر راه فعالیت استارتاپ ها و شرکت های نوپا خبر داد.

در این زمینه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ربیعی با اشاره به تفاهم صورت گرفته عنوان کرد: قرار شد تمام موارد بیمه‌ ای چون نحوه رسیدگی، مشوق ها و معافیت های بیمه ای در این تفاهم نامه گنجانده شود و هماهنگی برای رفع موانع این نوع از کسب و کارهای نوپا صورت گیرد.

وزیر کار به برنامه ریزی برای رفع مشکلات و موانع پیش روی کسب و کارهای نوپا اشاره کرد و گفت: موانع درحال برطرف شدن است اما چون کار جدیدی است و کارهای جدید معمولا با ساختارهای اجرایی موجود همخوانی ندارند از این‌ رو باید در روش اجرا، هماهنگی هایی صورت گیرد.

وی در مورد رفع مشکلات مالیاتی نیز توضیح داد: با توجه به توافق این دو وزارتخانه، باید از طریق مجلس یا دولت شمول معافیت های مالیاتی خدمات مولد را برای این نوع از کسب و کارها گسترش دهیم تا مالیات صفر برای آنها درنظر گرفته شود.

در این زمینه وزیر ارتباطات نیز در توییتر نوشت: در جلسه ای با وزیر کار برای رفع موانع بیمه‌ ای کسب و کارهای نوپا از طریق طرح کارآفرین به راهکار اجرایی رسیدیم. بر این اساس سازمان تامین اجتماعی پس از تصویب دولت، تسهیلاتی برای این کسب و کارها در نظر خواهد گرفت.

3 نظرات
  1. وردپرس می گوید

    امیدوارم این موضوع همواره پیگیری شود

  2. مشاوره تحصیلی می گوید

    سلام و خسته نباشید سایت خیلی خوبی دارید به جرات می تونم بگم تو حوضه ی فعالیتتون بهترینید تشکر فراوان

  3. پشتیبان می گوید

    در این فضای پر تنش نیازمند یاری های بسیاری هستیم. کاش توجه بیشتری به ما بشود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.