مخالفت مایکروسافت با ارائه بازی های واقعیت مجازی برای ایکس باکس

رسانه کلیک – اگر به ماه مارس 2017 برگردیم، به یاد می آوریم که مایکروسافت قصد داشت تا بازی های واقعیت مجازی برای ایکس باکس را تا حد ممکن افزایش دهد.

مسئولان مایکروسافت در ماه مارس سال 2017 در کنفرانس توسعه دهندگان بازی به این موضوع اشاره کردند که قصد دارند تا بازی های واقعیت مجازی برای ایکس باکس را در سال 2018 تا حد ممکن گسترش دهند، اما ظاهرا آنها تصمیم گرفته اند تا زیر حرف های خود زده به جای آن، تمرکز خود را روی تکنولوژی MR و بازی های کامپیوتری معطوف کنند.

همان طور که می دانید کنفرانس E3 هفته گذشته برگزار شد و در خلال آن، مایک نیکولز مدیر ارشد بخش بازاریابی مایکروسافت به این موضوع اشاره کرد که آنها هیچ برنامه ای در زمینه ارائه بازی های واقعیت مجازی برای ایکس باکس ندارند.

این موضوع می تواند یک مسئله خجالت آور برای مایکروسافت به حساب بیاید. چرا که کنسول Xbox One X از سخت افزار قدرتمندی برای پردازش تکنولوژی VR با نهایت کیفیت برخوردار است و از طرف دیگر نیز توانایی اجرای بازی ها با کیفیت 4K روی نمایشگرهای پشتیبانی کننده را نیز داراست.

یکی از مدیران مایکروسافت در این باره گفت:

از آنجا که فرصت در زمینه پیشرفت تکنولوژی MR یا همان Mixed Reality روی ویندوز بسیار زیاد است، ما تصمیم گرفتیم تا نهایت تمرکز خود را روی این شاخه معطوف کنیم و به این ترتیب، در حال حاضر هیچ برنامه ای برای توسعه بازی های واقعیت مجازی برای ایکس باکس نداریم.

در مقابل بد نیست بدانید که کمپانی سونی در اکتبر 2016 هدست واقعیت مجازی خود برای کنسول PS4 را ارائه کرد و بعد از آن نیز مرتب اقدام به بروزرسانی آن کرد. شرکت های بازی سازی نیز از این فرصت استفاده کرده و گیم های فوق العاده ای را طراحی و توسعه داده اند.

در نهایت باید بگوییم که مایکروسافت در تلاش است تا توسعه دهندگان را به ساخت هدست واقعیت مجازی برای بازی های کامپیوتری تشویق کند. در حال حاضر این گجت ها در محدوده قیمت 400 تا 600 دلار توسط شرکت هایی مانند ایسر و سامسونگ تولید شده و در بازار موجود موجود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.