آموزش اینستاگرام

همکاری مایکروسافت و ریزر در راستای پشتیبانی Xbox One از ماوس و کیبورد

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – افشاگری جدید به همکاری مایکروسافت و ریزر برای پشتیبانی کنسول بازی ایکس باکس وان از ماوس و کیبورد اشاره دارد.

در سال 2015 مایکروسافت اعلام کرد که به دنبال پشتیبانی کنسول بازی Xbox One از ماوس و کیبورد است. در سال 2017 این ویژگی به صورت آزمایشی به کنسول بازی مایکروسافت اضافه شد. در حال حاضر این قابلیت به صورت رسمی در اختیار گیمرها قرار نگرفته است. 

بر اساس اطلاعاتی که به تازگی فاش شده است، مایکروسافت به احتمال زیاد در آینده نزدیک این ویژگی را در اختیار کاربران قرار می دهد. علاوه بر این موضوع این غول دنیای فناوری به دنبال همکاری با سازندگان کیبورد و ماوس برای پشتیبانی کنسول بازی ایکس باکس از محصولات تولیدی آن هاست.

ریزر یکی از مطرح ترین برندهای تولیدکننده تجهیزات گیمینگ در دنیا محسوب می شود. همکاری مایکروسافت و ریزر در راستای پشتیبانی ایکس باکس وان از محصولات تولیدی این شرکت صورت می پذیرد.

بنابر اطلاعات فاش شده کیبورد و ماوس Turret شرکت ریزر توسط ایکس باکس وان قابل استفاده است. در این اطلاعات به امکان پشتیبانی کنسول بازی مایکروسافت از کیبورد Chroma RGB شرکت Razer نیز اشاره شده است.

به نظر می رسد مایکروسافت برای ترغیب تولیدکنندگان ماوس و کیبورد به تولید محصولاتی با امکان پشتیبانی از کنسول بازی این شرکت شرایطی را در نظر بگیرد. این احتمال وجود دارد که ماوس و کیبورد تنها توسط یک پورت به Xbox One متصل شوند.

مایکروسافت در اطلاعات فاش شده ادعا کرده است که پشتیبانی از ماوس و کیبورد در بازی های چند نفره باعث می شود که گیمرها شرایط بهتری را تجربه کنند. پشتیبانی از ماوس توسط کنسول های بازی کنترل دقیق تری را در اختیار گیمرها قرار می دهد. توسعه دهندگان برای نحوه استفاده از کیبورد و ماوس در بازی های خود آزادی کامل خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.