شیفر

درخواست جریمه 35 میلیاردی برای شرکت متخلف واردکننده موبایل

رسانه کلیک – رییس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه گفت: شرکتی که 20 هزار گوشی موبایل به کشور وارد کرده مجوز وارداتش را یک ماه گذشته گرفته و بر اساس تخلفاتش می توان این شرکت متخلف واردکننده موبایل را تا 35 میلیارد تومان جریمه کرد.

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ ابراهیم درستی رییس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه عنوان کرد: گرانفروشی در بازار تلفن همراه از طرف شرکت های وارد کننده است، زیرا این شرکت ها به لحظه قیمت ها را به دلار محاسبه می کردند و به ریال می فروختند.

وی اظهار کرد: شرکتی که 20 هزار گوشی تلفن همراه به کشور وارد کرده مجوز وارداتش را یک ماه پیش گرفته و بر اساس تخلفاتش می توان این شرکت را تا 35 میلیارد تومان جریمه کرد (با واردکنندگان متخلف موبایل برخورد قاطع و بدون اغماض می‌ شود).

رییس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه  ادمه داد: درخواست ما این است تا وضعیت واردات 40 شرکت اعلام شده به طور دقیق بررسی شود و متخلفان معرفی شوند تا اعتماد مردم بیشتر شود (اسامی واردکنندگان متخلف موبایل به زودی اعلام می شود).

درستی تصریح کرد: نیمی از گوشی های تلفن همراه وارد شده به کشور تاکنون به بازار عرضه نشده است (یک سوم ارز دولتی واردات موبایل تنها به دست «یک» نفر رسید).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.