شیفر

هشدار پلیس فتا درباره اپلیکیشن‌ های اندرویدی جعلی

رسانه کلیک – پلیس فتا هشدار داد: اخیرا انتشار اپلیکیشن‌ های اندرویدی جعلی توسط مجرمان حوزه فیشینگ به شدت افزایش یافته است.

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ مصطفی نوروزی رییس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌ یافته پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر عنوان کرد: اخیرا انتشار اپلیکیشن‌ های اندرویدی جعلی تحت عناوین مختلف نظیرصیغه یاب، دوست یاب، ماهواره جیبی، آپ شو و غیره و هدایت به درگاه های جعلی به بهانه فعال سازی توسط مجرمان حوزه فیشینگ به شدت افزایش یافته و علی رغم دستگیری اعضای باندهای مجرمانه در این حوزه، متاسفانه تعداد قربانیان این شگرد رو به افزایش است.

وی اظهار کرد: از آنجایی که جهل به قانون رافع مسئولیت نیست، لذا به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه می‌ کنم حتما قانون جرایم رایانه‌ ای را مطالعه نموده و هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند.

رییس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا ادامه داد: متاسفانه برخی از کاربران در فضای مجازی خواسته یا ناخواسته وارد سایت‌ هایی می‌ شوند که دارای محتوای نامناسب و فریبنده بوده و گاها اقدام به دانلود کردن برخی فایل‌ های به اشتراک گذاشته شده توسط این سایت‌ ها می‌ کنند، غافل از اینکه در اکثر موارد، فایل‌ هایی که روی این سایت‌ ها قرار دارد آلوده به انواع بدافزارهاست.

رییس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا هشدار داد: مجرمان با تبلیغ و انتشار لینک برنامه های غیرقانونی، کاربران را به درگاه جعلی هدایت و ضمن سرقت اطلاعات و رمز کارت، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنها می کنند.

وی از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هر گونه‌ مورد مجرمانه و یا نابهنجار و غیراخلاقی آن را از طریق سایت پلیس فتا و در بخش مرکز فوریت‌ های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.