بهترین شهرهای جهان برای گذراندن ماه عسل

رسانه کلیک – وقتی صحبت از ماه عسل به میان می آید، باید جایی که می رویم از همه لحاظ عاشقانه و زیبا باشد. پس با ما همراه باشید تا تعدادی از بهترین شهرهای جهان برای ماه عسل را به شما معرفی کنیم.

به تازگی لیست 20 تا از بهترین شهرهای جهان برای ماه عسل منتشر شده است و سه رتبه اول این فهرست عبارت اند از پاریس، سانتورینی و ونیز.

یک نظرسنجی نشان داد پایتخت فرانسه پاریس، جزیره کوچک یونانی سانتورینی و شهر ایتالیایی پر از کانال ونیز، بهترین شهرهای جهان برای ماه عسل هستند.

این لیست برای انگلستان هم تهیه شده و در صدر آن جزیره اسکای که دارای برکه های افسانه ای است قرار دارد و با فاصله کمی از آن، گرسمیر در رتبه دوم است.

مطالعه و انتخاب بهترین شهرهای جهان برای ماه عسل به پیشنهاد ناشر رمان های عاشقانه Mills & Boon انجام شد. این لیست ابتدا شامل تعداد بیشتری شهر بود که توسط تعدادی از بهترین متخصصین در امر سفر تهیه شده بود و سپس بین 2000 نفر از مردم عادی رای گیری صورت گرفت تا این لیست 20 تایی تهیه شود، هم برای انگلستان و هم برای کل دنیا.

رتبه اول این لیست پاریس است که به عنوان شهر عشق هم شناخته می شود، و برج ایفل آن هم به عنوان یکی از مشهورترین مکان های پاریس برای خواستگاری کردن شناخته شده است.

رتبه دوم لیست سانتورینی در یونان است که به سواحل آرام، خانه هایی با سقف های آبی رنگ و غروب های بی نظیرش شهرت دارد و برای گذراندن ماه عسل هم بسیار پرطرفدار است.

رتبه سوم لیست هم شهر ونیز در ایتالیاست که زوج ها می توانند یک قایق سواری آرام و بی نظیر در کانال های زیبا و باریک این شهر را تجربه کنند.

رتبه اول در لیست انگلستان، جزیره اسکای، بدون شک به علت مناظر زیبایی که اطراف آبشارهای آن وجود دارد انتخاب شده است. این جزیره به عنوان جادویی ترین مکان اسکاتلند هم انتخاب شده است.

رتبه دوم در لیست انگلستان، گرسمیر، توسط تپه های سرسبز احاطه شده است و دریاچه ای فوق العاده دارد، این شهر همچنین زادگاه شاعر اشعار عاشقانه ویلیام وردزورث است.

لیست کامل بهترین شهرهای جهان برای ماه عسل عبارت است از:

 1. پاریس، فرانسه
 2. سانتورینی، یونان
 3. ونیز، ایتالیا
 4. سواحل آمالفی، اتالیا
 5. جزیره مائوئی، هاوایی، ایالات متحده
 6. بروژ، بلژیک
 7. بورا بورا، تاهیتی، پلینزی فرانسه
 8. کوه کیرکجوفل، ایسلند
 9. جزیره سرف، سیشل
 10. جزایر گیلی، بالی، اندونزی
 11. سنت پطرزبورگ، روسیه
 12. تاج محل، هند
 13. صخره های موهر، کلر، ایرلند
 14. آمستردام، هلند
 15. جزایر گالاپاگوس، اکوادور
 16. جزایر ویتساندی، کویینزلند، استرالیا
 17. بیگ سور، کالیفرنیا، ایالات متحده
 18. سان فرانسیسکو، ایالات متحده
 19. پنج دریاچه فوجی، ژاپن
 20. زنگبار، تانزانیا

لیست مخصوص انگلستان عبارت است از:

 1. جزیره اسکای
 2. گرسمیر در محدوده دریاچه
 3. شهر بث
 4. دوردل دور
 5. جزیره کوچک ترسکو
 6. روستای پورتمریون، ویلز
 7. روستای بورتون روی آب
 8. روستای پورثکورنو، کورنوال
 9. کمبریج و رود کام
 10. کازوی بزرگ، ایرلند
 11. قلعه ویندزور
 12. ابریدی، ویلز
 13. دارک هدج، ایرلند شمالی
 14. قلعه لیدز، کنت
 15. دریاچه پدرن، ویلز
 16. استراتفورد، واریک شر
 17. آبشار بروار، پرث
 18. مقر آرتور، ادینبرگ، اسکاتلند
 19. گلن سنت نکتان، کورنوال
 20. شهر آکسفورد

با دقت کردن به شهرهای برگزیده انگلستان برای گذراندن ماه عسل می توان متوجه شد 10 رتبه برتر این لیست همگی نزدیگ دریا، رودخانه یا آبشارها هستند.

5 عامل مهم در انتخاب این شهرها به ترتیب مناظر زیبا (شناخته شده توسط 69 درصد)، اقامتگاه های لاکچری (55 درصد)، اقلیم گرم (49 درصد)، رستوران های عالی (39 درصد) و پیاده راه های مناسب (33 درصد) هستند.

لیزا میلتون ناشر اجرایی Mills & Boons می گوید:

“وقتی صحبت از ماه عسل به میان می آید، باید جایی که می رویم از همه لحاظ عاشقانه و زیبا باشد. تحقیق ما به دنبال شناسایی مکان های رومانتیک بریتانیا و کل دنیاست. گذراندن ماه عسل در شهرهای این لیست این شانس بی نظیر را به شما می دهد که برای مدتی از قید همه چیز رها باشید و از سپری کردن وقتتان در کنار همسر خود لذت ببرید!”

امیدواریم برای انتخاب مکانی فوق العاده برای سپری کردن ماه عسل به شما کمک کرده باشیم!

1 نظر
 1. عزیز محمدی می گوید

  سلام و عرض ادب
  ابتدا تشکر بابت شناساندن چنین نقاط زیبا و خاص. زیباتر آنکه نقاط خاص ایران هم در این گونه لیست ها جایی بگیرد چرا که ایران ما نیز بسیار غنی است . هستند بسیار زوج هایی که توانایی سفر به سایر کشور ها را جهت ماه عسل ندارند اما زندگی آنها سر شار از عشق است . شاید این گونه حدس بزنید که اشخاصی که قصد سفر در داخل را دارند به دنبال جستجوی آن در داخل می گردند نه در خارج اما سخن اینجانب این است که اگر این دو کنار یک دیگر قرار بگیرند آن وقت است که میل و رقب سفر در داخل چند برابر می گردد .
  باسپاس .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .