نسخه جدید ساعت های هوشمند Fossil از فناوری NFC پشتیبانی می‌کند!

رسانه کلیک – نسخه جدید ساعت های هوشمند Fossil به سنسور ضربان قلب، GPS داخلی و اتصال NFC مجهز شده و رقابتی جدی را با گجت های هم رده خود آغاز کرده است.

شرکت فسیل یا Fossil یکی از شناخته‌ شده ترین شرکت هایی است که در زمینه طراحی و تولید ساعت های هوشمند یا اصطلاحا اسمارت واچ فعالیت دارد. این کمپانی تا به امروز محصولات متنوعی را روانه بازار کرده اما متاسفانه اغلب ساعت های هوشمند Fossil یک ضعف محسوس داشتند. این ضعف مربوط به عدم بهره‌مندی اغلب اسمارت واچ های این شرکت از سنسور ضربان قلب، سنسور GPS و NFC به منظور پشتیبانی از پرداخت های مبتنی بر این سیستم ارتباطی بود. حال شرکت Fossil با رونمایی از دو اسمارت واچ جدید و ارائه این قابلیت ها، انتقادهای پیشین را از پیش رو برداشته است!

دو نسخه جدید ساعت های هوشمند Fossil به ترتیب Fossil Q Venture HR و Fossil Q Explorist HR نام دارند و هر دوی آن ها به سنسور ضربان قلب، GPS و NFC مجهز هستند. این دو اسمارت واچ با بهره‌مندی از سنسور ضربان قلب می‌توانند در شرایط گوناگون وضعیت تپش قلب کاربر را نمایش دهند. این دو ساعت به خوبی با اپلیکیشن گوگل فیت (Google Fit) سینک شده و در رابط کاربری آن ها هم یک واچ فیس اختصاصی برای نمایش سریع وضعیت ضربان قلب کاربر ارائه شده است. ساعت های هوشمند Fossil Q Venture HR و Fossil Q Explorist HR از اتصال NFC نیز پشتیبانی می‌کنند و بدین صورت امکان استفاده از سرویس گوگل پی (Google Play) را فراهم می‌آورند. این سرویس پرداخت در حال حاضر تنها سرویس پرداختی خواهد بود که توسط نسخه جدید ساعت های هوشمند Fossil پشتیبانی می‌شود.

قابلیت های دیگری همچون ردیابی و محاسبه میزان مسافت طی شده، تعداد قدم های برداشته شده و غیره توسط این دو ساعت هوشمند پشتیبانی می‌شوند. ضمن آنکه سنسور GPS داخلی در آنها تعبیه شده است؛ بنابراین برای سنجش میزان مسافت طی شده، نیازی به متکی شدن به گوشی ندارند و می‌توانند به صورت مستقل مسافت طی شده کاربر در شرایط مختلف را محاسبه کنند. اما تفاوت مابین دو ساعت هوشمند Fossil Q Venture HR و Fossil Q Explorist HR در چیست؟

وجه تمایز اصلی بین این دو گجت مربوط به اندازه و ظاهر آن ها می‌شود. مدل Q Venture یک بدنه 40 میلیمتری دارد و دستبندهای آن 18 میلیمتری هستند. اما مدل Q Explorist HR یک بدنه بزرگ تر و 45 میلیمتری دارد و دستبند آن هم بزرگ تر و 22 میلیمتری است. متاسفانه از نظر توان شارژدهی و عملکرد باتری، ساعت های هوشمند Fossil وضعیت مطلوبی را ارائه نمی‌کنند.

تراشه اسنپدراگون ویر 2100 در هر دو ساعت مورد نظر بکار رفته که مصرف شارژ چندان بهینه‌ای ندارد. این تراشه محصولی است که کوالکام در ماه ژوئن سال 2016 معرفی کرده بود. انتظار می‌رود کوالکام در آینده بسیار نزدیک از نسخه جدید تراشه های مخصوص گجت های پوشیدنی خود رونمایی کند (کوالکام جدیدترین تراشه گجت های پوشیدنی خود را معرفی می‌کند).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .