5000 گوشی تلفن همراه از گمرک ترخیص شد

رسانه کلیک – رییس­ فروشندگان دستگاه‌ های مخابراتی و گوشی تلفن همراه از ترخیص 5 هزار گوشی تلفن همراه یک شرکت وارد کننده قدیمی دارای مجوز خبر داد.

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ مهدی محبی رییس­ فروشندگان دستگاه‌ های مخابراتی و گوشی تلفن همراه با اشاره به انتظار 6 ماهه تلفن های همراه در گمرکات کشور عنوان کرد: طبق اعلام وزارت ارتباطات بیش از 600 هزار دستگاه تلفن همراه در گمرکات کشور دپو شده است که در­ یک هفته گذشته تعداد محدودی از این گوشی ها ترخیص شده است.

وی با اشاره به نامه نگاری اتحادیه با سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده برای تعیین تکلیف این گوشی ها افزود: از زمان ترخیص این کالا هنوز سازمان حمایت قیمت گذاری تلفن ها را برای عرضه به بازار اعلام نکرده است.

رییس­ فروشندگان دستگاه های مخابراتی و گوشی تلفن همراه اظهار داشت: این تلفن های همراه با ارز آزاد وارد کشور شده است و سازمان حمایت با در نظر گرفتن هزینه های انجام شده برای واردات باید تعیین نرخ کند.

محبی با بیان اینکه بازار تلفن همراه نیازمند عرضه سالانه 12 تا 14 هزار دستگاه تلفن همراه است، تصریح کرد: امیدوارم با ترخیص گوشی های مانده در گمرک و صدور اجازه فروش کالاهای ترخیص شده بازار تلفن همراه آرام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .