قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ سری 4 برای افراد بالای 65 سال فعال است

رسانه کلیک – اپل در گذشته نه چندان دور از نسل جدید ساعت هوشمند خود رونمایی کرد. قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ سری 4 به صورت پیش فرض برای افراد زیر 65 سال غیرفعال است.

ساعت هوشمند جدید اپل از یک ویژگی جذاب بهره می برد. قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ سری 4 می تواند جان بسیاری از افراد را نجات دهد. در صورتی که فردی سقوط کند، جدیدترین ساعت هوشمند اپل حالت های مختلفی را برای او در نظر می گیرد. در زمان سقوط، فرد می تواند آلارم اپل واچ سری 4 را قطع کند و یا این گجت به صورت خودکار با اورژانس تماس بگیرد.

در زمانی که شخصی روی زمین سقوط کند و برای یک دقیقه بدون حرکت باشد، یک تایمر 15 ثانیه ای فعال می شود. پس از اتمام این 15 ثانیه، دستگاه صداهای بلندی را تولید می کند تا اطرافیان متوجه شوند. علاوه بر این موضوع، اپل واچ سری 4 پیامی را برای افراد انتخاب شده توسط صاحب این گجت ارسال می کند. در نهایت این ساعت هوشمند با اورژانس تماس می گیرد.

در صورتی که اپل واچ 4 تشخیص دهد که فرد قادر به حرکت است، به صورت خودکار با اورژانس تماس نمی گیرد. در این هنگام کاربر باید دکمه قرمز رنگ SOS را روی نمایشگر حرکت دهد تا با اورژانس تماس گرفته شود.

قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ سری 4 تنها برای افرادی که بالای 65 سال سن دارند به صورت پیش فرض فعال است. با توجه به این موضوع که احتمال سقوط افراد بالای 65 سال بیشتر است، اقدام اپل منطقی به نظر می رسد.

در صورتی که صاحب این گجت کمتر از 65 سال سن داشته باشد، می تواند این قابلیت را فعال کند. برای فعال کردن این قابلیت باید اپلیکشن اپل واچ را در آیفون اجرا و به مسیر My Watch > Tap Emergency SOS > Turn Fall Detection on مراجعه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.