اسکنر اثر انگشت سامسونگ امن تر می شود؛ تنظیم ثانویه نور با دقت بالاتر!

رسانه کلیک – سامسونگ پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است. بر اساس این پتنت، امنیت اسکنر اثر انگشت سامسونگ در مقایسه با گذشته افزایش پیدا می کند.

سامسونگ به تازگی موفق به ثبت پتنت جدیدی شده که امنیت محصولات این کمپانی کره ای را افزایش می دهد. بنابر این پتنت، مکانیزم جدیدی برای اسکنر اثر انگشت سامسونگ در نظر گرفته می شود.

پتنت جدید سامسونگ امکان استفاده از اثر انگشت جعلی برای قفل گشایی دستگاه را کاهش می دهد. اطلاعات در رابطه با پتنت اسکنر اثر انگشت سامسونگ توسط سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) در اینترنت منتشر شده است.

سامسونگ برای تشخیص اثر انگشت جعلی، با استفاده از تنظیم نور دوباره انگشت کاربر را اسکن می کند. برای اسکن دوم، این شرکت کره ای از نور بیشتری استفاده می کند. برای تشخیص اثر انگشت جعلی، دو اسکن گرفته شده با یکدیگر مطابقت داده می شوند.

در حال حاضر بسیاری از گوشی های هوشمند به سنسور اثر انگشت مجهز شده اند؛ با این حال برخی دستگاه ها مانند آیفون X فاقد آن هستند. در حالی که پرچمداران جدید اپل به سیستم شناسایی چهره سه بعدی مجهز شده اند، امنیت سنسور اثر انگشت بیشتر است.

شرکت ها به دنبال توسعه سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر هستند. با افزایش استفاده از این اسکنرها، افراد بیشتری به دنبال استفاده از اثر انگشت جعلی خواهند بود. هم اکنون برخی از گوشی های هوشمند دارای سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر هستند که برای مثال می توان به محصولات شرکت ویوو اشاره کرد.

سامسونگ سال آینده از گوشی های سری S10 رونمایی می کند. انتظار می رود این محصولات به سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر مجهز شوند و از پتنت جدید سامسونگ بهره ببرند (استفاده از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر در سه نسخه گلکسی S10). بر اساس شایعات، سامسونگ سه گوشی هوشمند از سری اس 10 را سال آینده میلادی روانه بازار می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.