شیفر

خالق دنیای وب در حال توسعه پلتفرم سالید است؛ تضمین کامل امنیت کاربران

رسانه کلیک – خالق دنیای وب در حال توسعه پلتفرم سالید است. این پلتفرم به کاربران اجازه کنترل بیشتر اطلاعات را می دهد که باعث بهبود امنیت آن ها می شود.

افراد علاقه مند به دنیای تکنولوژی و افراد تحصیل کرده در رشته کامپیوتر با تیم برنرز لی آشنایی دارند. این فرد خالق دنیای وب بوده و مدیریت کنسرسیوم وب جهان گستر (W3C) را بر عهده دارد. این کنسرسیوم مسئول توسعه دنیای وب است.

برنرز لی به تازگی اعلام کرده در حال توسعه یک پلتفرم جدید برای افزایش امنیت کاربران و امکان کنترل بیشتر اطلاعات است. برنرز لی اعتقاد دارد که دنیای وب توسط تمام افراد در سراسر جهان قابل استفاده است؛ با این حال برخی شرکت های قدرتمند اطلاعات کاربران را کنترل می کنند.

این فرد برای رفع مشکل یاد شده در حال توسعه پلتفرم سالید توسط گروهی از محققان در دانشگاه MIT است. این پلتفرم بر اساس مدل کنونی دنیای وب توسعه پیدا می کند، با این تفاوت که کاربران کنترل بیشتری روی اطلاعات خود دارند.

در حال حاضر اطلاعات کاربران در محل های مختلفی ذخیره می شود و شرکت های زیادی به آن ها دسترسی دارند. برنرز لی قصد دارد با توسعه پلتفرم سالید این موضوع را تغییر دهد.

این پلتفرم به شرکت های مستقل اجازه می دهد در سرویس های خود نوآوری ایجاد کنند. کاربران توسط پلتفرم سالید می توانند دسترسی اپلیکیشن ها و سرویس ها به اطلاعات خود را محدود کنند.

برنرز لی اعلام کرده دنیای وب اطلاعات زیادی را میزبانی می کند؛ با این حال کاربران ارتباط زیادی با آن ها ندارند. خالق دنیای وب برای دسترسی به اهداف خود و توسعه این پلتفرم جدید، مسئولیت هایش را در کنسرسیوم وب جهان گستر کاهش می دهد.

این پلتفرم جدید بر اساس سیستم های وب توسعه پیدا می کند، بنابراین کاربران زیادی به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.