کشف اسکلت خون آشام دفن شده متعلق به قرن پنجم در ایتالیا!

رسانه کلیک – باستان شناسان ایتالیایی موفق به کشف اسکلت کودکی ده ساله مشهور به خون آشام شدند که در قرن پنجم میلادی مبتلا به بیماری مالاریا بوده است.

باستان شناسان ایتالیایی در گورستانی متعلق به قرن پنجم موفق به کشف باقی مانده های اسکلت کودکی که سنگی در دهان دارد، شدند. آن ها معتقدند این اکتشاف نتیجه اقدامات عجیب افرادی است که در قرن پنجم تلاش می کردند تا جنازه را از تبدیل شدن به زامبی و پخش کردن بیماری مالاریا بازدارند!

تدفین خون آشام به چه معناست؟

مراسم تدفین خون آشام یا تدفین ضد خون آشام یکی از مراسم های خاکسپاری باستانی بوده که در قرون گذشته انجام می شده و هدف آن جلوگیری از بازگشت فرد بیمار در قالب یک خون آشام به زندگی بود. این سنت یکی از مراسمی بوده که در قرون وسطی نیز رواج داشته است.

در اروپا متخصصان موفق به کشف خون آشام های دفن شده زیادی شده اند که به طرز عجیبی سنگی در دهان داشته اند؛ اما به تازگی باستان شناسان دانشگاه آریزونا و استنفورد به کمک باستان شناسان ایتالیایی، موفق به کشف اسکلت تازه ای شدند که گفته می شود برای جلوگیری از گسترش بیماری مالاریا طی مراسم تدفینی سنتی به خاک سپرده شده است.

کشف این اسکلت عجیب در تابستان و در لونیانو این تورینا در محدوده ایتالیایی اومبریا صورت گرفته است. باستان شناس مشهور، دیوید سورن (David Soren) از دانشگاه آریزونا سرپرستی این تیم اکتشافی را از سال 1987 بر عهده داشته است. وی گفت:

هرگز در عمرم چیزی به این اندازه عجیب و ترسناک ندیده بودم. این اسکلت عجیب و غریب در فرهنگ محلی “خون آشام لونیانو” خوانده می شود.

با استناد به سخنان الکسیس بلو (Alexis Blue) از دانشگاه آریزونا، مراسم تدفین این اسکلت مشهور به خون آشام در گورستانی به نام La Necropoli dei Bambini (به معنای گورستان کودکان) که متعلق به اواسط قرن پنجم است، انجام شده است. متخصصان معتقدند در قرن پنجم نوعی مالاریای کشنده در این منطقه شیوع پیدا کرده و باعث جان باختن تعداد زیادی از نوزادان و کودکان آسیب پذیر شده است. اجساد قربانیان جوان این بیماری در محدوده ویلایی رها شده و رومی که اواخر قرن اول پیش از میلاد ساخته شده بود، دفن می شدند.

متخصصان کاوشگر این محدوده معتقد بودند این محدوده محل دفن بسیاری از کودکان خردسال، نوزادان و حتی جنین های متولد نشده بوده است. در واقع تحقیقات پیشین نشان داد که بیش از 50 مراسم تدفین در این گورستان برگزار شده و قدیمی ترین اسکلت باقی مانده در آن متعلق به دختری سه ساله است. با این وجود، باور متخصصان در رابطه با La Necropoli dei Bambini پس از کشف بقایای اسکلت کودکی 10 ساله به کلی تغییر یافت!

جردن ویلسون (Jordan Wilson) زیست باستان شناس توضیح داد:

کشف اسکلت کودک 10 ساله که سنش بر اساس دندان های وی تخمین زده شده اما جنسیت نامشخصی دارد، نشان می دهد این گورستان برای دفن کودکانی با سنین بالاتر نیز مورد استفاده بوده است.

متخصصان امیدوارند ادامه تحقیقات روی La Necropoli dei Bambini به آن ها کمک کند تا تحقیقاتشان را در رابطه با بیماری کشنده مالاریا و چگونگی مقابله و برون رفت جوامع 1500 سال پیش از آن تکمیل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .