با زیباترین شهرهای جهان آشنا شوید!

رسانه کلیک – اگر قصد سفر دارید و هنوز نتوانسته اید مقصد مناسبی را انتخاب کنید، در این مطلب با ما همراه باشید تا زیباترین شهرهای جهان را بشناسید.

اگر قصد سفر دارید اما هنوز موفق به تصمیم گیری درباره مقصد خود نشده اید، شاید بهتر باشد سری به یکی از زیباترین شهرهای جهان بزنید. شهرهای لیست زیر برای کسانی که به دنبال جذابیت های شهری در کنار زیبایی های طبیعی و ساخته دست بشر هستند، بهترین گزینه ها محسوب می شوند.

این شهرها ترکیبی از معماری های خیره کننده، مناظر بی نظیر و هارمونی دلچسبی از هنر و طبیعت هستند. در ادامه این مطلب با کلیک همراه باشید  تا با زیباترین شهرهای جهان که هر فرد پیش از مرگش باید از آن ها بازدید کند، آشنا شوید.

ونیز

تقریبا تمام کسانی که از ونیز دیدن کرده اند معتقدند که این شهر زیباترین شهر جهان بوده و یکی از معدود شهرهایی است که به معنای حقیقی کلمه منحصر به فرد است. تک تک ساختمان های این شهر هنری مجزا هستند و هنگامی که بازتاب آن ها در کانال های ونیز می افتد، مناظر بی نظیری پدید می آید. گردشگران معتقدند که هنگام گشت و گذار در این شهر گویی در حال قدم زدن در یک افسانه هستند! ونیز که بدون تردید در فهرست زیباترین شهرهای جهان رتبه اول را دارد، قابل مقایسه با هیچ یک از شهرهای جهان نیست.

پاریس

پاریس با داشتن مناظر رود سن و پل های روی آن، بلوارهای عظیم، میدان های زیبا، یادمان های بی نظیر و خیابان های فوق العاده بدون تردید یکی از شیک ترین و زیباترین شهرهای جهان محسوب می شود. پاریس تاکنون الهام بخش بسیاری از پایتخت های جهان بوده؛ به طوری که می توان گفت تقریبا تمام پایتخت های مهم جهان شانزلیزه خود را داشته و در ساخت میادین اروپایی نیز تقلید بسیاری از پاریس شده است. تنها کافیست بیرون یکی از کافه های این شهر نشسته و یا با یک قایق در طول رود سن به گشت و گذار بپردازید تا زیبایی معنای تازه ای برایتان پیدا کند!

پراگ

پراگ به علت غنای آن در زمینه یادمان های تاریخی عظیم، زیبا و حفاظت شده که قدمت هر یک از آن ها به دوره خاصی از تاریخ باز می گردد، به شهر هزار مناره شهرت دارد. زیبایی واقعی این یادمان ها زمانی قابل درک است که از روی یکی از پل های رودخانه ولتاوا مانند پل بسیار زیبای چارلز و یا از میدان زیبای شهر قدیمی تماشا شوند. هنگام قدم زدن در خیابان های باریک منتهی به میدان قدیمی شهر نیز می توان پی برد که پراگ بدون تردید یکی از زیباترین شهرهای جهان محسوب می شود.

لیسبون

لیسبون با قرار گرفتن روی تپه هایی که همجوار رودخانه زیبای تاقوس هستند، یکی از غنی ترین شهرهای جهان به لحاظ مناظر طبیعی محسوب می شود. مناظر زیبا در تمام خیابان های رنگارنگ و جذاب این شهر قابل رویت هستند؛ به ویژه اگر سری به تراس های بالای هر تپه بزنید. این شهر بدون آن که مانند سایر شهرها تلاش زیادی برای مدرن شدن کرده باشد، زیبایی های خاص خود را دارد؛ از جزئیات سنگ فرش ها و کاشی های نما گرفته تا ساختمان هایی با رنگ های پاستلی که در کنار یکدیگر این شهر را منحصر به فرد کرده اند. لیسبون بدون تردید یکی از زیباترین شهرهای جهان به شمار می رود.

ریو دو ژانیرو

عده ای از مردم معتقدند که خداوند جهان را در مدت شش روز ساخته و هفتمین روز را به ساخت ریو رو ژانیرو اختصاص داده است! این شهر با توجه به موقعیت بی نظیری که دارد طبیعی ترین شهر زیبای جهان محسوب می شود. هر گردشگری که بر فراز کوه شوگرلوف و یا در کنار تندیس مسیح بایستد، بدون تردید تعدادی از زیباترین مناظر تمام عمرش را خواهد دید. شکوه و جلال سبز و استوایی در کنار زیبایی های اقیانوس آبی و جذابیت سواحل آن، ریو دو ژانیرو را به یکی از زیباترین شهرهای جهان بدل کرده است.

آمستردام

هر یک از هزاران ساختمانی که در حاشیه کانال های اصلی آمستردام قرار دارد می تواند به عنوان یک یادمان شناخته شود؛ ساختمان هایی که هر یک به زیبایی تبدیل به آپارتمان، کافه، دفاتر کاری و یا رستوران شده اند. همه این زیبایی ها در کنار هم شهری را تشکیل داده اند که به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می شود و دارای پل ها و خطوط دوچرخه جذاب، خیابان های دیدنی و معماری خیره کننده و بسیار باشکوه است.

فلورانس

فلورانس ارتباط بسیار نزدیکی با دوره رنسانس در ایتالیا دارد و به وجود میراث هنری، کاخ ها و موزه های بی نظیرش شهرت دارد. فلورانس یکی از شهرهایی است که می تواند گردشگران را با زیبایی های خود حیرت زده کند. یکی از جاذبه های این شهر پیازای میکل آنژ است؛ تراسی متعلق به قرن نوزدهم که از آن می توان تمام شهر را دید و تصاویر بی نظیری را از خط آسمان شهر، برج ها، گنبدهای زیبا، پل ها و تپه های دوردست ثبت کرد. فلورانس نیز بدون تردید یکی از زیباترین شهرهای جهان محسوب می شود.

رم

شهر رم که روی هفت تپه و در جوار رود تیبر قرار گرفته، گنجینه ای از یادمان ها شامل میدان های زیبا و آثار معماری کلاسیک و فوق العاده است. اکثر گردشگران از رم برای تماشای نشانه های باارزش بازدید می کنند و به همین خاطر خیابان های زیبای آن معمولا نادیده گرفته می شوند. این خیابان ها با دارا بودن خانه های گل آرایی شده و پس زمینه کاخ های تاریخی تعدادی از زیباترین و به یادماندنی ترین خیابان های جهان محسوب می شوند.

بوداپست

بوداپست که توسط رود دانوب به دو بخش تقسیم شده در اصل از سه شهر تشکیل شده است. بودا قسمت تپه ای شهر است که کاخ سلطنتی و شهر قدیمی که پر از یادمان های باروکی و گوتیکی است در آن قرار دارد؛ پست نیز بخش دوم شهر است که بیشتر بناهای آن متعلق به قرن نوزدهم هستند و دارای خیابان های پهن و ساختمان های نئو رنسانسی زیبا است. موقعیت طبیعی این شهر، معماری های فوق العاده (شامل ساختمان خیره کننده پارلمان)، پل زنجیر و قسمت قدیمی این شهر، بوداپست را به یکی از رمانتیک ترین و زیباترین شهرهای جهان بدل کرده اند.

بروژ

بروژ شهری کوچک در کشور بلژیک بوده و به سختی می توان از آن به عنوان یک کلان شهر یاد کرد، اما زیبایی های آن بی شمار هستند. این شهر یکی از حفاظت شده ترین شهرهای قرون وسطایی جهان بوده و سرشار از یادمان های گوتیکی و باروکی است که توسط کانال های باریک و بیضی شکل احاطه شده اند.

تعجبی ندارد که این شهر یکی از پربازدید ترین شهرهای اروپا باشد؛ زیرا به لحاظ جغرافیایی نیز موقعیت خوبی در این قاره دارد. این شهر دسترسی خوبی از اکثر نقاط مرکزی اروپا به ویژه بروکسل دارد. ترکیب معماری خیره کننده بروژ در کنار کانال های جذابش باعث شده این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان محسوب شود.

به نظر شما زیباترین شهر جهان کدام است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .