زشت ترین شهرهای دنیا کدامند؟

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی زشت ترین شهرهای دنیا می پردازیم که هر یک از آن ها ممکن است به دلایل متعددی زشت شناخته شوند.

در دنیا ممکن است شهرهای کوچک و ناشناخته زیادی زشت محسوب شوند؛ اما در این مطلب به معرفی تعدادی از شهرهای بزرگ و مهم دنیا پرداخته ایم که دارای کمترین جذابیت و زیبایی هستند. این شهرها معمولا پر از سازه های بتنی و یا قربانی پراکنده رویی شهری و عدم برنامه ریزی درست شهری هستند.

ساکنان این شهرها ممکن است با زشت بودن آن ها موافقت نکنند؛ اما فهرستی که در ادامه خواهید دید بدون هرگونه جهت گیری تهیه شده است. این شهرها ممکن است ویژگی های فوق العاده ای نیز داشته باشند؛ اما ویژگی های متعددی نیز برای زشت محسوب شدن دارند!

گواتمالا سیتی، گواتمالا

گواتمالا سیتی با این که پایتخت کشور زیبای گواتمالا است، شهری سرشار از دود، جرم و جنایت محسوب می شود. این شهر بیشتر از یک پایتخت، به زاغه ای کثیف شباهت دارد که اکثر ساختمان های آن در حال فرو ریختن هستند. در مجموع گواتمالا سیتی یکی از زشت ترین شهرهای دنیا به شمار می رود.

مکزیکو سیتی، مکزیک

مکزیکو سیتی امروزه به عنوان یکی از خطرناک ترین شهرهای دنیا شناخته می شود. البته این شهر حتی در صورت وجود ایمنی در آن نیز به هیچ وجه جلوه زیبایی برای مردم نداشت؛ زیرا این شهر یکی از آلوده ترین و زشت ترین شهرهای دنیا محسوب می شود!

امان، اردن

امان پایتخت یکی از غنی ترین کشورهای دنیا به لحاظ بناهای تاریخی (از جمله پترا) یعنی اردن است؛ بنابراین در نگاه اول ممکن است شهری جذاب و زیبا به نظر برسد. با این وجود این شهر دارای خیابان هایی بسیار آلوده و ساختمان های زشتی است که باعث شده این شهر نیز در فهرست زشت ترین شهرهای دنیا قرار گیرد.

کاراکاس، ونزوئلا

کشور ونزوئلا به علت موفقیت های عجیب و غریبش در زمینه مراسم های بین المللی زیبایی و زنان آن به علت جراحی های زیبایی متعدد شناخته شده هستند؛ با این وجود پایتخت این کشور به هیچ عنوان زیبا نیست! کاراکاس پایتخت ونزوئلا توسط زاغه های متعددی احاطه شده و اکثر بخش های مرکزی آن نیز فاقد طراحی و برنامه ریزی شهری مناسب هستند.

لوآندا، آنگولا

شهر لوآندا در پی موفقیت های اقتصادی تازه آفریقا، امروزه در حال رونق گرفتن است؛ بنابراین می توان امیدوار بود که توسعه های جدید آن موجب کاهش زشتی کنونی این شهر شود. لوآندا اکنون دارای آپارتمان ها و آسمان خراش هایی بسیار زشت است که در کمال تعجب باعث شده اند این شهر گران قیمت ترین شهر دنیا محسوب شود!

کیشیناو، مولداوی

کیشیناو پایتخت مولداوی تمام ویژگی ها را برای قرار گرفتن در فهرست زشت ترین شهرهای دنیا دارد. کیشیناو، شهری صنعتی بوده که دارای آپارتمان هایی بسیار زشت، دارای سبک طراحی ساختمان های دوره شوروی است که اکثر آن ها بسیار کثیف و در حال فرو ریختن هستند. در شرق اروپا شهرهای نه چندان جذاب زیادی وجود دارد که دارای ویژگی های متعلق به عصر شوروی هستند، اما کیشیناو به عنوان یک پایتخت باید زیباتر از این باشد!

هوستون، ایالات متحده آمریکا

هوستون، چهارمین شهر پرجمعیت ایالات متحده یکی از زشت ترین شهرهای دنیا به شمار می رود. در مجموع بسیاری از شهرهای آمریکایی مانند آتلانتا و کلیولند نیز زشت محسوب می شوند اما هوستون بدون تردید زشت ترین شهر آمریکایی است. درصد بالایی از ساکنان این شهر فقیر و بی خانمان هستند (از هر 5 خانواده، 1 خانواده زیر خط فقر قرار دارد) و هیچ گونه مقررات منطقه بندی شهری نیز در این شهر وجود ندارد.

دیترویت، ایالات متحده آمریکا

دیترویت بدون تردید قابلیت آن را دارد که یکی از زشت ترین شهرهای دنیا محسوب شود. نه تنها به لحاظ زیبایی شناختی؛ این شهر به لحاظ کیفیت زندگی نیز بسیار سطح پایین بوده و این موضوع خود علتی بر مهاجرت یک چهارم جمعیت آن طی تنها یک دهه گذشته محسوب می شود. این شهر همچنین یکی از بالاترین سطوح جرم و جنایت در کشور را داشته و ظاهری بسیار کثیف و کهنه دارد. اکثر ساختمان های این شهر از آجر، بتن و شیشه ساخته شده اند.

سائو پائولو، برزیل

طبیعت در کشور برزیل بیشتر در شهر ریو دو ژانیرو متمرکز شده و سایر کلان شهرهای برزیل از طبیعت چندانی برخوردار نیستند. اگرچه سائو پائولو ممکن است در زمینه غذاها و خرید کردن یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا محسوب شود؛ اما این شهر که سرشار از سازه های بتنی است بدون تردید یکی از زشت ترین شهرهای دنیا به شمار می رود.

لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا

لس آنجلس یکی از شهرهایی است که به تعدد بزرگراه ها در آن شهرت دارد و این خود برای عدم جذابیت یک شهر کافی است؛ اما با پیاده روی در این شهر نیز نمی توان زیبایی خاصی در آن یافت. جالب است بدانید که لس آنجلس یکی از شهرهایی بوده که پایین ترین میزان پیاده روی را در دنیا دارد. در حالی که این شهر یکی از مشهورترین و مهم ترین شهرهای دنیا به شمار می رود، زیبایی های آن سال به سال کاهش بیشتری پیدا می کند.  

به نظر شما کدام یک از شهرهای این فهرست، زشت ترین شهر دنیا محسوب می شود؟

2 نظرات
  1. danial می گوید

    من شک ندارم که این مقاله رو شهردار تهران نوشته.

    1. سعید می گوید

      خخخخ دقیقا درسته

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .