شیفر

چگونه دستیار صوتی الکسا را به ویندوز 10 بیاوریم؟

رسانه کلیک – در حال حاضر کاربران ویندوز 10 می‌توانند از دستیار صوتی آمازون الکسا (Amazon Alexa) در کامپیوتر استفاده کنند. در ادامه این مطلب به آموزش نصب و استفاده از دستیار صوتی الکسا در ویندوز 10 می‌پردازیم.

مقدمه‌ای در رابطه با دستیار صوتی الکسا (Alexa)

امروزه بسیاری از گجت‌ها از جمله گوشی‌های هوشمند از قابلیت دستیار صوتی بهره می‌برند. الکسا نیز مانند سیری یک دستیار شخصی صوتی محسوب می‌شود که توسط کمپانی آمازون ارائه شده و روی دستگاه‌های این کمپانی و ویندوز 10 قابل استفاده است. دستیار صوتی آمازون الکسا می‌تواند دستورات مختلفی را انجام دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید توسط آن نسبت به کنترل گجت‌های هوشمند خانه خود اقدام کنید (اپلیکیشن الکسا آمازون در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار گرفت).

دستیار صوتی آمازون الکسا

در گذشته به منظور استفاده از دستیار صوتی الکسا حتما نیاز بود تا یکی از محصولات کمپانی آمازون که شامل این قابلیت می‌شد، خریداری شود، در حالی که امروزه می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به خرید هیچ گونه دستگاهی از این دستیار صوتی روی ویندوز 10 خود بهره ببرید. با ارائه چنین قابلیتی برای ویندوز 10، افراد بیشتری قادر به استفاده از این دستیار صوتی خواهند بود و به طور قطع معروفیت و محبوبیت این دستیار صوتی نیز نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت.

استفاده از دستیار صوتی آمازون الکسا در ویندوز 10

به منظور استفاده از دستیار صوتی Amazon Alexa در ویندوز 10 مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا به Microsoft Store مراجعه کرده و با کلیک روی این لینک اپلیکیشن Alexa را دانلود کنید.
  • پس از اتمام فرایند دانلود و نصب، اپلیکیشن Alexa را روی کامپیوتر خود اجرا کنید.
  • روی گزینه Set up Alexa کلیک کنید.
  • در مرحله بعد با کلیک روی گزینه Yes به دستیار صوتی الکسا مجوز استفاده از میکروفون کامپیوتر را اعطا کنید.
  • وارد اکانت آمازون خود شوید.
  • روی گزینه Alexa کلیک کنید. پس از شنیدن صدای بوق می‌توانید با این دستیار صوتی صحبت کنید.

دستیار صوتی آمازون الکسا

 اپلیکیشن Alexa از یک رابط کاربری بسیار ساده بهره می‌برد و استفاده از آن بسیار آسان است. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم دستیار صوتی آمازون الکسا قادر به انجام دستورات متعددی است. به عنوان مثال می‌توانید نتایج مسابقات و یا سوالات تصادفی از الکسا بپرسید. متاسفانه در حال حاضر با استفاده از این قابلیت قادر به پخش فیلم‌های مرتبط با Amazon Prime نخواهید بود. با این وجود استفاده از این دستیار صوتی جهت انجام کارهایی نظیر مدیریت لیست خرید، کنترل گجت‌های هوشمند در خانه و غیره بسیار کاربردی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.