امن ترین کشورها برای تحصیل در خارج از ایران را بشناسید

رسانه کلیک – بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، امنیت کشور مقصد را مورد بررسی قرار می دهند. در این مطلب به معرفی امن ترین کشورها برای تحصیل در خارج از ایران می پردازیم.

با بالا رفتن شاخص جرم و جنایت در جهان، انتخاب مکانی امن برای ادامه تحصیل به یک چالش اساسی تبدیل شده است. دانشجویان علاوه بر کیفیت آموزشی مناسب، باید از امنیت جانی و روانی نیز برخوردار باشند. در ادامه به معرفی امن ترین کشورها برای تحصیل در خارج می پردازیم که طبق شاخص صلح جهانی امنیت بسیار بالایی دارند.

دانمارک

دانمارک

کشور دانمارک جایگاه نخست را در فهرست انتخابی ما دارد. مردم دانمارک بسیار صلح طلب هستند و برای همین نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. کیفیت آموزشی بالا، مراکز علمی معتبر و آینده کاری روشن، دانمارک را به یکی از محبوب ترین کشورها برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. مناظر شگفت انگیز و رویایی این کشور نیز سالانه نظر دانشجویان بسیاری را به خود جلب می کند.

نیوزیلند

نیوزیلند

نیوزیلند یکی از امن ترین کشورها برای تحصیل در خارج است و این امر باعث شده که روزانه به تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور افزوده شود. سیستم آموزشی نیوزیلند جایگاه خود را در دنیا تثبیت کرده است؛ به طوری که چند مورد از مهم ترین مراکز علمی و پژوهشی جهان در این کشور قرار دارند. سواحل خیره کننده نیوزیلند نیز از مکان های مورد علاقه دانشجویان جهت تفریح به شمار می آید.

اتریش

اتریش

اتریش کشوری زیبا و مسحور کننده در قلب اروپاست که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. مردم این کشور رفتار صلح آمیز و دوستانه ای با دیگران دارند و اغلب به دو زبان آلمانی و انگلیسی صحبت می کنند. هزینه تحصیل در اتریش علی رغم کیفیت آموزشی بالا، به طور شگفت آوری پایین است. سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند.

ژاپن

ژاپن

ژاپن طی چند دهه گذشته با جنگ ها و کشمکش های بسیاری دست و پنجه نرم کرده است اما امروزه یکی از بهترین و امن ترین کشورها برای تحصیل به شمار می آید. مردم ژاپن به سبب فرهنگ غنی و دیرینه خود، همواره برخورد محترمانه ای با مردم سایر کشورها داشته اند. از طبیعت زیبا و چشم نواز ژاپن که بگذریم، این کشور بهترین گزینه برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دارند.

کانادا

کانادا

کانادا یکی از امن ترین و بی حاشیه ترین کشورهای جهان است که گوناگونی نژاد و فرهنگ در آن موج می زند. این کشور به سبب عرضه امکانات بسیار و وجود مراکز علمی و آموزشی معتبر، جزو گزینه های مناسب برای تحصیل در خارج به شمار می آید. ناگفته نماند که شماری از زیباترین و حیرت انگیزترین مناظر آمریکای شمالی نیز در این کشور قرار دارند.

سوئد

سوئد

سوئد کشوری پیشرفته و امن در شمال اروپاست که فرصت های شغلی و تحصیلی بسیاری را برای مردم فراهم می کند. شرایط خوب اجتماعی و اقتصادی سوئد در دنیا زبانزد خاص و عام است. بیش از ۳۰ میلیون دانشجوی بین المللی با نژادها و فرهنگ های مختلف در این کشور در حال تحصیل هستند. دانشگاه های سوئد دوره های آموزشی مختلفی را برگزار می کنند و تمرکز خاصی روی دانشجویان خارجی و علایق آن ها دارند. اگر به دنبال کشوری امن برای افزایش دانش و مهارت های خود هستید، سوئد یکی از بهترین گزینه های ممکن است.

ایرلند

ایرلند

مردم ایرلند بسیار مهمان نواز و صلح طلب هستند و این موضوع باعث شده تا ایرلند در فهرست امن ترین کشورها برای تحصیل قرار بگیرد. ایرلندی ها همچنین بارها به عنوان مهربان ترین مردم دنیا شناخته شده اند. این کشور علی رغم مساحت عرضی کم، بیش از ۹ موسسه آموزشی معتبر را در خود جای داده و پذیرای دانشجویان مشتاق از سراسر جهان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.