شیفر

بودجه بازی Star Citizen به 200 میلیون دلار رسید!

رسانه کلیک – طبق گزارش استودیوی «کلاد امپریوم گیمز»، بودجه بازی Star Citizen به تازگی از مرز 200 میلیون دلار عبور کرده و نزدیک به 2.1 میلیون نفر از این اثر ویدیویی مورد انتظار حمایت مالی کرده اند.

بازی Star Citizen را می توان یکی از بلندپروازانه ترین و صد البته پرحاشیه ترین عنوان ویدیویی چند سال اخیر دانست که تمامی بودجه و هزینه های ساخت و توسعه آن از طریق مردم تامین می شود و استودیوی «کلاد امپریوم گیمز» با حمایت فوق العاده بازیکنان، چند سالی است که روی تولید این اثر ویدیویی مورد انتظار فعالیت می کند.

از زمان تشکیل کمپین حمایت مالی در کیک استارتر بازی تا به امروز، حمایت های بی سابقه بازیکنان به خاطر ایده کاملا نوین و جاه طلبانه بازی Star Citizen همواره سوژه رسانه ها بوده و جزو موفق ترین کمپین ها در کیک استارتر به شمار می رود. حال، به تازگی این عنوان ویدیویی رکورد جدیدی در زمینه کسب بودجه را از آن خود کرده و بودجه ساخت آن فاصله چندانی با بودجه ساخت عناوین ویدیویی بزرگی همچون Grand Theft Auto V ندارد.

به طور دقیق تر، ساعاتی پیش استودیوی «کلاد امپریوم گیمز» (Cloud Imperium Games) در وب سایت رسمی خود گزارش جدیدی از بودجه بازی Star Citizen را با بازیکنان و علاقه مندان به اشتراک گذاشت که نشان از حمایت 200 میلیون دلاری مردم از این اثر ویدیویی بلندپروازانه دارد.

بر این اساس، بودجه بازی Star Citizen در حال حاضر به بیش از 200 میلیون دلار رسیده که این رقم بزرگ توسط 2.1 میلیون نفر و علاقه مند به عنوان «استار سیتیزن» تامین شده است. از این رو، شکی نیست که دستیابی به بودجه 200 میلیون دلاری به منظور ساخت و توسعه بازی استار سیتیزن برای استودیوی کلاد امپریوم گیمز یک موفقیت باورنکردنی و بزرگی به شمار می رود.

در طرف دیگر، بودجه بازی Star Citizen به مرور زمان به بودجه ساخت پرهزینه ترین بازی تاریخ صنعت بازی های ویدیویی یعنی Grand Theft Auto V نزدیک تر می شود. به عبارتی، استودیوی پرآوازه راک استار گیمز صرفا برای ساخت بازی «جی تی ای وی» نزدیک به 265 میلیون دلار هزینه کرد که این رقم شامل تبلیغات بازی در سراسر جهان نمی شود. بدین صورت، در حالی که بازی Star Citizen مراحل ساخت و توسعه خود را در یک استودیوی کاملا مستقل طی می کند، بودجه ساخت قابل توجهی را از طریق حمایت های بی نظیر مردم و بازیکنان کسب کرده است.

البته، دستیابی به بودجه 200 میلیون دلاری بازی استار سیتیزن چندان هم تعجب برانگیز نیست، چرا که چندی پیش بسته الحاقی این عنوان ویدیویی به قیمت 27 هزار دلار معرفی شد. بدیهی است که با خرید این بسته گسترش دهنده، جدا از تامین هزینه ساخت این دی ال سی، بخش عمده ای از هزینه ساخت نسخه نهایی بازی هم تامین می شود.

در نهایت، بهتر است بدانید که در زمان معرفی ایده و آغاز فرآیند ساخت بازی استار سیتیزن نزدیک به 42 نفر در استودیوی کلاد امپریوم گیمز فعالیت می کردند. حال در تازه ترین گزارش این استودیوی بازی سازی مشخص شده که در حال حاضر تعداد توسعه دهندگان و سازندگان بازی Star Citizen به بیش از 475 نفر رسیده است که این تعداد با تمام تلاش روی پیاده سازی همه ایده ها و نوآوری های بازی مشغول به کار هستند.

همچنین، شما هم با مراجعه به کمپین حمایت مالی در کیک استارتر بازی استار سیتیزن می توانید در تامین هزینه ها و بودجه ساخت این عنوان ویدیویی پرطرفدار سهیم باشید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با بودجه بازی Star Citizen و حمایت بیش از 2.1 میلیون نفر نفر از این اثر ویدیویی بلندپروازانه چیست؟ به نظر شما، آیا این بازی می تواند انتظارات تمامی حمایت کنندگان خود را برآورده کند؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.