معرفی 10 ترفند برای افزایش سرعت گوگل کروم در کامپیوتر

رسانه کلیک – اگر از مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر استفاده می‌کنید و تمایل به افزایش سرعت آن دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در این مطلب به معرفی 10 ترفند افزایش سرعت گوگل کروم در کامپیوتر می‌پردازیم.

دسترسی به تنظیمات مخفی گوگل کروم

گوگل کروم این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربران بتوانند از قابلیت‌های غیر رسمی و در حال تست این مرورگر، استفاده کنند. به این قابلیت‌ها Flags (پرچم) گفته می‌شود. این قابلیت‌ها کاملا تجربی بوده و ممکن است ناگهان ناپدید شوند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که وجود دارند، از آن‌ها بهره ببرید.

به منظور دسترسی به این تنظیمات مخفی، در نوار آدرس گوگل کروم عبارت chrome://flags را وارد کرده و کلید اینتر را بفشارید. بدین ترتیب صفحه Flags به همراه یک هشدار برایتان نمایان خواهد شد. لازم به ذکر است در صورت به وجود آمدن مشکل پس از فعال سازی هر یک از این قابلیت‌ها، می‌توانید آن‌ها را غیر فعال کنید.

افزایش سرعت گوگل کروم

به منظور پیدا کردن قابلیت‌های مورد نظر خود در صفحه نمایان شده نیاز به جستجوی آن‌ها خواهید داشت. بدین منظور در مک کلیدهای Cmd+F و در ویندوز کلیدهای Ctrl+F را بفشارید. همچنین شما می‌توانید روی آیکون منو در گوشه بالا و سمت راست صفحه کلیک کرده و گزینه Find را انتخاب کنید. در ادامه این مطلب به 10 ترفند افزایش سرعت گوگل کروم اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که نیازی به فعال سازی تمامی قابلیت‎‌ها نبوده و تنها کافیست برخی گزینه‌هیا مورد نیاز را انتخاب و فعال کنید.

افزایش سرعت گوگل کروم

10 ترفند افزایش سرعت گوگل کروم

افزایش مقدار رمی که گوگل کروم مجاز به استفاده از آن است، یکی از ترفندهای افزایش سرعت گوگل کروم محسوب می‌شود. بدین منظور در نوار جستجو عبارت Maximum Tiles را وارد کرده و کلید اینتر را بفشارید. سپس در ردیف Maximum Tiles، روی منوی کشویی کلیک کرده و گزینه Default را به 512 تغییر دهید.

افزایش سرعت گوگل کروم

اگر تصاویر سایت‌ها با سرعت آهسته‌ای برایتان لود می‌شوند، می‌توانید سرعت بارگذاری آن‌ها را در گوگل کروم تغییر دهید. بدین منظور عبارت Number of Raster را جستجو کرده و مقدار آن را به 4 تغییر دهید.

افزایش سرعت گوگل کروم

گوگل کروم شامل قابلیتی با عنوان SPDY می‌شود که با فعال سازی آن سرعت بارگذاری سایت افزایش خواهد یافت. بدین منظور عبارت Enable SPDY را جستجو کرده و در ردیف Enable SPDY روی لینک آبی رنگ Enable کلیک کنید. بدین ترتیب رنگ عبارت مورد نظر از خاکستری به سفید و گزینه Enable به Disable تغییر خواهد کرد.

افزایش سرعت گوگل کروم

در برخی مواقع با قطع شدن اتصال اینترنت، گوگل کروم این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربران بتوانند نسخه کش شده سایت مورد نظر را بارگذاری کنند. برای فعال کردن چنین قابلیتی عبارت Enable Chrome را جستجو کرده و در ردیف Offline Cache Mode روی گزینه Enable کلیک کنید.

افزایش سرعت گوگل کروم

از دیگر ترفندها به منظور افزایش سرعت گوگل کروم می‌توان به فعال سازی قابلیت Experimental Canvas اشاره کرد. با فعال سازی چنین قابلیتی زمان بارگذاری سایت‌ها و کارایی گوگل کروم افزایش خواهد یافت. با جستجوی عبارت Enable Experimental Canvas و کلیک روی گزینه Enable در ردیف Experimental Canvas می‌توانید نسبت به فعال سازی قابلیت مذکور اقدام کنید.

افزایش سرعت گوگل کروم

گوگل کروم از قابلیتی تحت عنوان Experimental Websocket بهره می‌برد که با فعال سازی آن، از روش متفاوتی برای مقابله با ترافیک سایت استفاده می‌شود و بدین ترتیب سرعت بارگذاری آن افزایش می‌یابد. با جستجوی عبارت Experimental Websocket و کلیک روی گزینه Enable این قابلیت فعال خواهد شد.

افزایش سرعت گوگل کروم

در صورت استفاده از آیپد، مایکروسافت سرفیس و یا سایر کامپیوترهای لمسی، می‌توانید با فعال سازی قابلیت Touch Events عملکرد و سرعت گوگل کروم را به طرز چشمگیری افرایش دهید. بدین منظور عبارت Touch Events را جستجو و روی گزینه  Enable کلیک کنید.

افزایش سرعت گوگل کروم

جهت تجربه پیمایش یا اسکرول بهتر به خصوص در صفحات طولانی، عبارت Accelerated Overflow را جستجو کرده و روی گزینه Enable کلیک کنید.

افزایش سرعت گوگل کروم

اگر قادر به بستن سریع پنجره و یا یک تب نیستید، پیشنهاد می‌کنیم قابلیت Fast Tab را جستجو کرده و با کلیک روی گزینه Enable، آن را فعال کنید. با فعال سازی قابلیت مذکور بستن پنجره و تب‌ها با سریع‌ترین سرعت ممکن صورت می‌گیرد.

افزایش سرعت گوگل کروم

ممکن است برخی مواقع گوگل کروم حین استفاده ناگهان از کار بیفتد. جهت جلوگیری از مواجه شدن با این مشکل، قابلیت Search Conflicts with 3rd Parties را جستجو و روی گزینه Enable کلیک کنید. این قابلیت پس زمینه را بررسی می‌کند و در صورت وجود نرم افزاری که باعث از کار افتادن گوگل کروم می‌شود، به شما هشدار می‌دهد. این قابلیت بسیار کاربردی بوده و تنها در ویندوز قابل استفاده است.

افزایش سرعت گوگل کروم

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی 10 ترفند افزایش سرعت گوگل کروم پرداختیم. پس از فعال سازی قابلیت‌های مد نظر خود، به منظور اعمال تغییرات نیاز است گوگل کروم را مجددا راه اندازی کنید. در قسمت انتهایی صفحه chrome://flags، گزینه‌ای با عنوان Relaunch Now قابل مشاهده خواهد بود. با کلیک روی این گزینه گوگل کروم مجددا راه اندازی خواهد شد.

افزایش سرعت گوگل کروم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.