با بهترین شهرهای اروپا آشنا شوید!

رسانه کلیک – در این مطلب با 15 مورد از بهترین شهرهای اروپا که مراکز هنر، مد و غذا هستند آشنا می شوید. این فهرست توسط سایت گردشگری Travel & Leisure تهیه شده است.

اروپا دارای شهرهای بی نظیر و زیبایی است؛ اما معمولا هنگام انتخاب بهترین شهرهای اروپا شهرهای ایتالیا حرف اول را می زنند. در فهرستی که به تازگی توسط سایت گردشگری Travel & Leisure تهیه شده، فلورانس به عنوان بهترین شهر اروپا برگزیده شده و شهرهای رم و سینا نیز در این فهرست جای گرفته اند. این موضوع نشان می دهد که شهرهای ایتالیایی اهمیت زیادی در زمینه گردشگری قاره اروپا دارند. شهر رم به لحاظ تاریخچه، فرهنگ، مذهب و غذاها بسیار غنی بوده و بسیاری از گردشگران از آن تحت عنوان مهد فرهنگ و تمدن اروپا یاد می کنند.

پرتغال نیز یکی از کشورهایی است که تعدادی از زیباترین شهرهای اروپا را در خود جای داده است. شهر پورتو که سال گذشته رتبه نهم را در فهرست بهترین شهرهای اروپا به دست آورده بود، امسال در جایگاه چهارم قرار گرفته و شهر لیسبون که سال گذشته دهم بود، امسال در جایگاه هشتم قرار گرفته است. به تازگی پرواز مستقیم به هر دوی این شهرها از قاره آمریکا افزایش یافته و در شبکه های اجتماعی نیز تبلیغ بسیاری جهت بازدید از این شهرها صورت گرفته است.

اسپانیا نیز یکی از کشورهایی است که تعداد زیادی از شهرهای این فهرست به آن تعلق دارند. سویل (شماره 5 فهرست)، بارسلونا (شماره 6)، سن سباستین (شماره 10) و مادرید (شماره 11) همگی به عنوان تعدادی از بهترین شهرهای اروپا برگزیده شده اند و این موضوع بدون تردید مدیون ارتباطات  خوب کشور اسپانیا، قیمت های مناسب برای گردشگران و غذاهای بی نظیر این کشور است. گردشگران معتقدند که هنگام قدم زدن در شهرهای اسپانیا گویی به بخش دیگری از تاریخ و زمانی که پادشاه و ملکه بر این شهرها حکمرانی می کردند، منتقل می شوید!

شهر پاریس که بدون تردید یکی از زیباترین شهرهای جهان به شمار می رود، در فهرست بهترین شهرهای اروپا جایگاه دوازدهم را کسب کرده است. بیشتر علاقه گردشگران به پاریس به علت جاذبه های گردشگری، غذاها و مردم خونگرم آن است. گردشگران معتقدند مردم پاریس برخلاف باور عموم بسیار خونگرم و مهربان هستند.

در ادامه همراه کلیک باشید تا با فهرست کامل 15 تا از بهترین شهرهای اروپا آشنا شوید.

15- بوداپست، مجارستان

امتیاز: 84.54

14- پراگ، جمهوری چک

امتیاز: 84.86

13- ادینبرا، اسکاتلند

امتیاز: 85.16

12- پاریس، فرانسه

امتیاز: 85.19

11- مادرید، اسپانیا

امتیاز: 85.29

10- سن سباستین، اسپانیا

امتیاز: 85.75

9- سینا، ایتالیا

امتیاز: 85.81

8- لیسبون، پرتغال

امتیاز: 86.13

7- کراکوف، لهستان

امتیاز: 86.30

6- بارسلونا، اسپانیا

امتیاز: 86.31

5- سویل، اسپانیا

امتیاز: 86.36

4- پورتو، پرتغال

امتیاز: 86.42

3- استانبول، ترکیه

امتیاز: 87.09

2- رم، ایتالیا

امتیاز: 87.16

1- فلورانس، ایتالیا

امتیاز: 88.29

فلورانس که به عنوان بهترین شهر اروپا برگزیده شده مرکزی برای بازدید از آثار تاریخی دوره رنسانس بوده و بازدید از آن توسط همه گردشگران توصیه شده است. تعدادی از دیدنی ترین جاذبه های فلورانس گالری اوفیتزی، کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره و Galleria dell’Accademia هستند. غذاهای فلورانس نیز بسیار پیشنهاد شده اند؛ از نان های مخصوص گرفته تا استیک های بی نظیر آن. فلورانس همچنین به لحاظ جاذبه های هنری یکی از غنی ترین شهرهای جهان به شمار می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.