سگا به دنبال اجرای بازی‌ های دریم کست روی ایکس‌ باکس بود!

رسانه کلیک – بر اساس گزارش جالبی که اخیرا روی سایت ردیت منتشر شده، چند سال پیش سگا به مایکروسافت پیشنهاد کرده بود که بازی‌های دریم کست روی ایکس‌باکس اجرا شود که این پیشنهاد توسط مایکروسافت رد شد.

در اوایل دهه 2000 بود که شرکت بزرگ مایکروسافت تصمیم گرفت تا به عرصه‌ ساخت کنسول‌های بازی وارد شود. این کمپانی سال 2001 اولین کنسول خود به نام ایکس‌باکس را روانه بازار آمریکای شمالی کرد و از همان ابتدا نیز با ناشران بسیاری وارد مشارکت شد. این در حالی بود که در همان سال، آخرین کنسول شرکت سگا یعنی دریم کست شکست را در برابر سایر رقبا پذیرفت و سگا، ساخت کنسول بازی را برای همیشه متوقف کرد.

گفته می‌شود سگا برای زنده نگه داشتن نام خود و بازی‌هایی که برای کنسول دریم کست ساخته بود، تصمیم گرفت با شرکت مایکروسافت همکاری داشته باشد. ظاهرا ایسائو اوواکا مدیر وقت شرکت سگا بار‌ها به بیل گیتس پیشنهاداتی مبنی بر اجرای بازی‌های دریم کست روی ایکس‌باکس ارائه داده بود تا کاربران هر دو کنسول بتوانند در بخش آنلاین بازی‌ها با یکدیگر تعامل داشته باشند؛ البته همواره این پیشنهاد با پاسخ منفی از سوی گیتس مواجه شده بود.

مشخص نیست اگر قرار بود چنین معامله‌ای به سرانجام برسد و مایکروسافت و سگا با هم به توافق برسند، چگونه بازی‌های دریم کست روی کنسول ایکس‌باکس اجرا می‌شد. این احتمال وجود داشت که یک دستگاه جانبی و یا یک به‌روزرسانی این مشکل را رفع می‌کرد.

به نظر می‌رسد قبول چنین پیشنهادی توسط بیل گیتس می‌توانست مایکروسافت و کنسول تازه واردش، ایکس‎باکس را به یک پیشرفت نرم افزاری قابل توجه برساند؛ با این حال این برند تصمیم گرفت روی بازی‌های خود تمرکز کند.

در نهایت تمام تلاش‌های سگا مبنی بر نجات دریم کست و ادامه فعالیت‌های سخت افزاریش به در بسته خورد و این شرکت ژاپنی دیگر نتوانست در عرصه ساخت کنسول‌های بازی فعالیتی داشته باشد.

مایکروسافت با آغاز همکاریش در کنار سایر ناشر‌ها و بازیسازان مانند inXile و Obsidian که پیش از این صرفا برای رایانه‌های شخصی بازی می‌ساختند، توانست به موفقیت قابل توجهی در بازار دست پیدا کند.

لازم به ذکر است؛ این شایعه هیچ بازخوردی را از طرف شرکت‌های سگا و مایکروسافت به همراه نداشته، اما این خبر می‌تواند برای بسیاری از گیمرها جذاب باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.