تیک-تو نام تجاری بازی Agent را تمدید نکرد!

رسانه کلیک – حدود 11 سال پیش بود که کمپانی تیک-تو از بازی Agent رونمایی کرد و قرار بود بازی توسط راک‌استار ساخته و به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 3 منتشر شود، اما به نظر ساخت این بازی لغو شده و دیگر اثری از آن نخواهیم دید.

گفته می‌شد بازی Agent توسط راک‌استار گیمز در حال توسعه است اما تنها چیزی که توسط این استودیو از بازی Agent به بیرون درز شد، تایید آن در E3 2009 بود. همچنین تاکید شد که این بازی به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 3 منتشر خواهد شد.

هم اکنون در سال 2018 هستیم و بعد از این همه سال هنوز هیچ خبری از بازی Agent نشده است. بیشترین احتمالی که حول این بازی وجود دارد، این است که ساخت آن به کلی لغو شده است. چرا که گفته می‌شود تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Intractive) نام تجاری Agent را رسما در دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده آمریکا، رها کرده است.

شرحی که از نام تجاری Agent در این دفتر گزارش می‌شود، این است که:

هیچ اطلاعیه‌ای در مورد استفاده از این نام تجاری ثبت نشده‌ است. همچنین پس از ارسال اخطار تمدید زمانی مجوز، هیچ در خواستی به ثبت نرسیده.

البته چنین خبری به هیچ عنوان جای تعجب ندارد. چرا که در طول این 11 سال هیچ خبر رسمی از این بازی از سوی Take-Two و راک‌استار گیمز منتشر نشده است. تنها اطلاعات رسمی که در مورد بازی Agent وجود دارد، اندک توضیحات سایت تیک- تو گیمز در مورد این بازی است. طی این اطلاعات وقایع بازی Agent در اواخر دهه 1970 میلادی و در دوران جنگ سرد اتفاق می‌افتد؛ جایی که بازیکن باید یک سفر پارانویید به دنیای جاسوسی و ترور‌های سیاسی داشته باشد.

البته در سال 2015 تعدادی تصاویر در سایت ردیت به صورت غیررسمی منتشر شد که گفته می‌شد مربوط به بازی Agent است؛ اما این اسکرین‌شات‌ها هرگز تایید نشدند.

همان طور که اشاره شد قرار بود بازی Agent به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 3 منتشر شود. بعد‌ها شایعاتی مبنی بر انتشار این بازی بر روی کنسول پلی‌استیشن 4 نیز شنیده می‌شد. البته می‌توان احتمال دیگری را نیز در نظر گرفت و آن تغییر نام پروژه است. آیا راک‌استار حالا و پس از توسعه‌ی RDR 2، به سراغ پروژه‌ی Agent رفته است؟ آیا تغییرات احتمالی که در پروژه ایجاد شده، حتی اسم آن را هم عوض کرده است؟ در خوشبینانه‌ترین حالت، می‌توانیم به این قضیه فکر کنیم و امیدوار باشیم که راک‌استار حالا روی IP جدیدی کار می‌کند که یازده سال پیش از آن تحت نام Agent رونمایی کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.