معرفی بهترین برنامه های یادآور برای ویندوز

رسانه کلیک – اگر حین انجام کارهای کامپیوتری برنامه روزانه خود را فراموش می‌کنید، استفاده از یک برنامه Reminder جهت یادآوری برایتان کاربردی خواهد بود. در این مطلب به معرفی بهترین برنامه های یادآور برای ویندوز می‌پردازیم.

امروزه بسیاری از افراد وقت زیادی را صرف استفاده از کامپیوتر می‌کنند؛ از این رو ممکن است حین استفاده از کامپیوتر، انجام برخی امور روزانه خود را به فراموشی بسپارند. در چنین شرایطی افراد می‌توانند از برنامه های یادآوری امور روزانه که برای ویندوز ارائه شده، استفاده کنند. برنامه‌های متعددی بدین منظور ارائه شده که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

بهترین برنامه های یادآور برای ویندوز : Cortana

یکی از بهترین روش‌ها جهت یادآوری امور روزانه استفاده از دستیار شخصی مایکروسافت، کورتانا است. علاوه بر امکان استفاده از Cortana جهت انجام وظایف پیچیده، شما می‌توانید از آن برای تنظیم یادآور نیز استفاده کنید. جهت اجرای کورتانا در ویندوز 10 تنها کافیست کلیدهای Ctrl+C را فشار دهید.

برنامه های یادآور برای ویندوز

دستیار شخصی کورتانا قابلیت ایجاد یادآور مبتنی بر مکان و شخص را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. به عنوان مثال با تنظیم یادآور مبتنی بر شخص می‌توانید از کورتانا بخواهید در هنگام چت کردن با یک شخص به شما یادآوری کند تا فایل مورد نظر را برای وی ارسال کنید. شما می‌توانید توسط کورتانا به راحتی تمام یادآوری‌های خود را مدیریت کرده و در صورت لزوم تغییراتی در آن‌ها ایجاد کنید. کورتانا به صورت رایگان قابل استفاده بوده و برای کاربران ویندوز 10 در دسترس است.

برنامه یادآور مصرف دارو : PillBox

داروها بخشی از زندگی همه افراد هستند و به طور قطع در هر خانه‌ای یک جعبه دارو وجود دارد. امروزه بسیاری از افراد بدون مصرف داروهای روزانه خود قادر به ادامه زندگی نیستند و تا زمانی که مصرف به موقع داروهای خود را به خاطر داشته باشند، مشکل بزرگی برایشان پیش نخواهد آمد. برنامه PillBox یک یادآور مصرف دارو برای ویندوز است که به شما کمک می‌کند تا داروهای خود را به موقع مصرف کنید.

برنامه های یادآور برای ویندوز

جهت تنظیم یادآور در این برنامه تنها کافیست نام و دوز دارو را به همراه زمان و روزهای مصرف وارد کنید. بدین ترتیب برنامه PillBox زمان مصرف داروها را به شما یادآوری خواهد کرد. تمام این اطلاعات روی اکانت Microsoft OneDrive شما ذخیره خواهد شد. همچنین تقویمی در این برنامه وجود دارد که می‌توانید توسط آن روزهایی که مصرف داروهای خود را فراموش کرده‌اید، مشاهده کنید.

دانلود برنامه PillBox:

برنامه RemindMe

از دیگر برنامه های یادآور برای ویندوز می‌توان به RemindMe اشاره کرد. این برنامه برای ویندوز 10 ارائه شده و استفاده از آن بسیار آسان است. برنامه مذکور برای آن دسته کاربرانی که دنبال یک برنامه ساده جهت یادآوری امور روزانه خود هستند، بسیار کاربری خواهد بود. یادآورهای ایجاد شده در این برنامه روی دستگاه‌هایی با ویندوز 8 هم سینک خواهند شد.

برنامه های یادآور برای ویندوز

دانلود برنامه RemindMe:

برنامه Desktop Reminder

برنامه Desktop Reminder برخلاف برنامه RemindMe ویژگی‌ها و قابلیت‌های متعددی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. روش‌های زیادی به منظور شخصی سازی این برنامه وجود دارد. شما می‌توانید از برنامه Desktop Reminder جهت تنظیم یادآور برای وظایف و رویدادها استفاده کنید.

برنامه های یادآور برای ویندوز

همچنین این برنامه از یک تقویم هم بهره می‌برد که با مراجعه به آن می‌توان تمام وظایف را به همراه تاریخ آن‌ها مشاهده کنید. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این برنامه می‌توان به امکان تعیین سطح فوریت برای هر یک از یادآورها اشاره کرد. بدین ترتیب بسته به سطح فوریت، هر یک از یادآورها یک هفته و یا یک ماه جلوتر از تاریخ مورد نظر یادآوری می‌شوند.

دانلود برنامه Desktop Reminder:

برنامه Windows Shutdown Assistant

Windows Shutdown Assistant یکی دیگر از برنامه های یادآور برای ویندوز محسوب می‌شود. علاوه بر امکان تنظیم یادآور توسط این برنامه، شما می‌توانید یادداشت نیز در آن ایجاد کنید. برنامه Windows Shutdown Assistant از یک قابلیت کاربردی دیگر هم بهره می‌برد که با استفاده از آن می‌توان زمان مشخصی برای اجرا و توقف یک نرم افزار ویندوزی تعیین کرد.

برنامه های یادآور برای ویندوز

برنامه Windows Shutdown Assistant با ویندوزهای 7، 8 و 10 سازگاری دارد و به صورت کاملا رایگان قابل دانلود و استفاده است. شما می‌توانید از این برنامه کاربردی جهت تنظیم یادآوری، ایجاد یادداشت و زمان‌بندی برای اجرا و توقف سایر نرم افزارها استفاده کنید.

دانلود برنامه Windows Shutdown Assistant:

برنامه 2Day

برنامه 2Day تنها یک نرم افزار یادآور محسوب نمی‌شود بلکه یک دستیار شخصی نیز به حساب می‌آید. این برنامه در کامپیوترهای ویندوزی و گوشی‌های موبایل قابل استفاده است. در برنامه 2Day لیستی از وظایف و یادآوری‌های روز جاری به همراه یادآوری‌های هفته و ماه‌های آینده نمایش داده می‌شود.

برنامه های یادآور برای ویندوز

از نقاط قوت این برنامه می‌توان به پشتیبانی از Cortana و سازگاری با ویندوزهای 7، 8 و 10 اشاره کرد. جهت ایجاد یادآور در این برنامه لزومی بر وارد کردن تاریخ وجود ندارد و شما می‌توانید یک یادآور بدون تاریخ در برنامه 2Day ایجاد کنید. بدین ترتیب یادآوری ایجاد شده در قسمت انتهایی لیست به همراه یادآوری های تکمیل شده نمایش داده می‌شود. برنامه 2Day با ویندوز فون سینک می‌شود. علاوه بر آن، با پرداخت هزینه امکان سینک کردن برنامه مذکور با نرم افزارهای Office365 ،Outlook و ToodleDoo فراهم می‌آید.

دانلود برنامه 2Day:

برنامه Kana Reminder

نرم افزار Kana Reminder یکی دیگر از برنامه های یادآور برای ویندوز به شمار می‌رود. مانند برنامه Windows Shutdown Assistant، برنامه Kana Reminder هم شامل قابلیت زمان‌بندی می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید توسط این برنامه یک زمان مشخص برای Hibernate، خاموش شدن و اجرای برنامه‌ها در کامپیوتر خود تعیین کنید. از دیگر قابلیت‌های ارائه شده توسط برنامه Kana Reminder می‌توان به امکان ایجاد پسورد برای یادآورها اشاره کرد. برنامه مذکور از یک رابط کاربری ساده بهره می‌برد و به صورت رایگان قابل دانلود و استفاده است.

برنامه های یادآور برای ویندوز

دانلود برنامه Kana Reminder:

برنامه Remember the Milk

برنامه Remember the Milk یکی از نرم افزارهای پیشرفته جهت ایجاد یادآور است که با پلتفرم‌های ویندوز، اندروید، iOS، مک و لینوکس سازگاری دارد. یادآورهای ایجاد شده در این برنامه روی تمام دستگاه‌های شما سینک خواهند شد. همچنین برنامه Remember the Milk قابلیت اضافه کردن تگ به هر یادآوری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توان یادآور مورد نظر خود را به سرعت جستجو کرد. این برنامه برای کاربرانی که قصد مدیریت و سازمان‌دهی امور روزانه خود را دارند، بسیار کاربردی خواهد بود.

برنامه های یادآور برای ویندوز

دانلود برنامه Remember the Milk:

برنامه Rainlendar

برنامه Rainlendar در واقع یک تقویم است که امکان ایجاد یادآور را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. یادآوری‌های ایجاد شده در این برنامه روی تقویم دسکتاپ نمایش داده می‌شوند. برنامه Rainlendar از قابلیت همگام سازی بهره می‌برد و علاوه بر ویندوز با پلتفرم‌های مک و لینوکس سازگاری دارد. برنامه مذکور شامل دو نسخه رایگان و پریمیوم می‌شود که نسخه پریمیوم آن از Offce365 پشتیبانی می‌کند.

برنامه های یادآور برای ویندوز

دانلود برنامه Rainlendar: 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی بهترین برنامه های یادآور برای ویندوز پرداختیم. شما می‌توانید بسته به نیاز خود از هر یک از این برنامه‌ها استفاده کنید. اگر به دنبال یک برنامه ساده برای ایجاد یادآور در ویندوز 10 هستید، کورتانا گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. در غیر این صورت می‌توانید از برنامه RemindMe استفاده کنید.

در صورتی که به یک برنامه با قابلیت‌هایی فراتر از ایجاد یادآور احتیاج دارید، پیشنهاد می‌کنیم از برنامه Windows Shutdown Assistant استفاده کنید. از طرف دیگر برنامه Remember the Milk برای آن دسته از کاربرانی که به دنبال یک نرم افزار چند پلتفرمه و پیشرفته هستند، مناسب است. در نهایت برای آن دسته از افرادی که نیاز دارند تا داروی خود را به موقع مصرف کنند، استفاده از برنامه Pillbox را پیشنهاد می‌کنیم.

1 نظر
  1. علي می گوید

    من یه برنامه میخوام که هم روی ویندوز و هم اندروید نصب بشه.. در واقع بهم سینک بشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.