اولین خودروی الکتریکی مزدا سال 2020 از راه می رسد

رسانه کلیک – مزدا تا به امروز از خودروی برقی رونمایی نکرده است. گفته می شود اولین خودروی الکتریکی این برند سال 2020 در معرض دید عموم قرار می گیرد.

چند روز پیش نسل جدید مزدا 3 معرفی شد (نسل جدید مزدا 3 رسما معرفی شد؛ انقلاب در طراحی و موتور). در حالی که این خودرو به علت استفاده از موتور Skyactiv-X در مقایسه با نسل گذشته مصرف سوخت کمتری دارد، بسیاری منتظر معرفی خودروی برقی این برند هستند.

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی Autocar منتشر شده، اولین خودروی برقی مزدا به عنوان یک محصول مستقل در سال 2020 معرفی می شود. یکی از دلایل معرفی این خودرو می تواند جریمه این برند در اتحادیه اروپا باشد.

اولین خودروی الکتریکی این برند از یک پلتفرم جدید بهره می برد و بر اساس هیچ یک از خودروهای کنونی آن ساخته نمی شود. در حال حاضر این موضوع مشخص نشده که با یک خودروی هیبریدی و یا یک محصول تمام الکتریکی روبه‌رو هستیم.

به نظر می رسد مزدا قصد دارد این خودرو را با سبک طراحی کنونی خود توسعه دهد تا علاقه مندان به صنعت خودرو با یک بسیار متفاوت مواجه نشوند. مزدا قصد دارد طراحی متفاوتی در مقایسه با دیگر خودروهای برقی بازار را برای محصول آینده خود در نظر بگیرد.

شرکت های مزدا، تویوتا و Denso در سال 2017 به برنامه های مشترک خود برای توسعه یک پلتفرم یکسان برای خودروهای الکتریکی اشاره کردند. بر اساس این قرارداد، پلتفرم توسعه یافته توسط هر 3 کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط آن می توان خودروهای سدان، کامیون های سبک و همچنین خودروهای SUV را تولید کرد.

مزدا به این موضوع اشاره کرده که اولین خودروی برقی این کمپانی با همکاری دو شرکت دیگر تولید نمی شود. این برند ژاپنی قبل از این قرارداد تولید اولین خودروی الکتریکی خود را آغاز کرده است. برای آشنایی با این محصول باید تا سال 2020 صبر کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.