چگونه آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 را غیر فعال کنیم؟

رسانه کلیک – در این مطلب قصد داریم به آموزش غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برنامه های دانلود شده از طریق مایکروسافت اپ استور در ویندوز 10 به صورت خودکار آپدیت می‌شوند. در برخی مواقع ممکن است کاربر بنا به دلایل مختلف از جمله مصرف حجم اینترنت بالا تمایلی به آپدیت برنامه های خود نداشته باشد. در واقع آپدیت خودکار برنامه ها می‌تواند یکی از دلایل اتمام ناگهانی حجم اینترنت باشد. در چنین شرایطی کاربر می‌تواند از آپدیت خودکار برنامه هایی که از طریق مایکروسافت استور دانلود شده‌اند، جلوگیری کند و به صورت دستی نسبت به آپدیت برنامه های مورد نظر خود اقدام نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا به آموزش غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 بپردازیم (راهکار غیرفعال کردن بروزرسانی نرم افزارهای اندروید).

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10

اولین قدم به منظور غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 مراجعه به مایکروسافت استور است. بدین منظور در کادر جستجو ویندوز عبارت Store را تایپ کرده سپس روی گزینه Microsoft Store کلیک کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10

در قسمت بالایی و سمت راست پنجره نمایان شده، روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و گزینه Settings را از منو انتخاب کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10

در این مرحله اسلایدر گزینه Update Apps Automatically را در حالت غیر فعال قرار دهید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10

همانطور که مشاهده کردید، غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 به راحتی امکان پذیر است. در صورتی که پس از غیر فعال سازی این قابلیت قصد آپدیت اپلیکیشن‌های مربوط به مایکروسافت استور را داشته باشید، نیاز است تا به مایکروسافت استور مراجعه کرده و به صورت دستی اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق بخش Downloads and Updates دانلود کنید. جهت فعال سازی مجدد آپدیت خودکار برنامه ها، مراحل ذکر شده در بالا را طی کرده و اسلایدر گزینه Update Apps Automatically را در حالت فعال قرار دهید.

1 نظر
  1. ali می گوید

    نکته ی کاربردی بود ممنون از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.