زیباترین ایستگاه های مترو در مسکو را بشناسید!

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی تعدادی از زیباترین ایستگاه های مترو در مسکو می پردازیم که هر یک به تنهایی می تواند یکی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب شود.

شهر مسکو یکی از دیدنی ترین شهرهای روسیه بوده و دارای تعداد زیادی جاذبه گردشگری، فرهنگی غنی و مردم محلی خونگرم است؛ اما یکی از دلایل اصلی شهرت مسکو ایستگاه های متروی بی نظیر آن است.

سیستم متروی مسکو در سال 1935 راه اندازی شده و در حال حاضر دارای 214 ایستگاه است. در ادامه همراه کلیک باشید تا با 5 مورد از زیباترین ایستگاه های مترو در مسکو که خود به تنهایی بخشی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شوند، آشنا شوید. (لذت بخش ترین جاذبه های توریستی مسکو که هر کسی در طول زندگی باید تجربه کند)

ایستگاه کومسومولسکایا

این ایستگاه که در 15 مه 1935 آغاز به‌کار کرده، به احترام کارگران جوانی که اعضای گروه کومسوکول بودند و قهرمانانه در این ایستگاه کار کردند، کومسومولسکایا نام گرفته است.

این ایستگاه به عنوان یکی از تشریفاتی ترین ایستگاه های متروی مسکو شناخته می شود. معمار این ایستگاه شچوسو مشهور بوده که مقبره لنین را نیز طراحی کرده است.

اکثر نقاط این ایستگاه مترو یادآور یک قصر هستد. همه چیز این ایستگاه مجلل، با شکوه، رسمی و بسیار عظیم بوده و در مجموع معماری بی نظیری نیز دارد. این ایستگاه بدون تردید یکی از زیباترین ایستگاه های مترو در مسکو به شمار می رود.

ایستگاه میدان انقلاب

ایستگاه میدان انقلاب که در 13 مارس 1938 آغاز به‌کار کرد، تنها به عنوان یک ایستگاه مترو ساخته نشد؛ بلکه قرار بود قسمتی از پروژه اصلی تالار نمایش بولشوی باشد و نورپردازی و مساحت آن نیز متناسب یک سالن نمایش طراحی شد.

با این وجود، مسئول اصلی پروژه اصرار داشت که تعداد زیادی مجسمه در این سالن قرار گیرد؛ در نتیجه این سالن بسیار شلوغ شد و دیگر برای بخشی از پروژه تئاتر مناسب نبود. ایستگاه میدان انقلاب امروزه یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری روسیه و یکی از زیباترین ایستگاه های مترو در مسکو به شمار می رود.

ایستگاه مایاکوفسکایا

ایستگاه مایاکوفسکایا در 11 سپتامبر 1938 آغاز به‌کار کرد. برخی از گردشگران معتقدند که این ایستگاه زیباترین ایستگاه متروی مسکو است. این ایستگاه ظاهری مدرن و نو داشته و دارای نشانه های زیادی است که حین ساخت آن برای افراد آن عصر و نسل های آینده در آن قرار داده شده است.

لبه های فلزی به‌کار رفته در این ایستگاه که به شدت متاثر از معماری رایج آن دوران هستند، پیش از این ایستگاه بخشی از قطعات یک سفینه هوایی بودند. این ایستگاه همچنین نام خود را از شاعر مشهور شوروی، مایاکوفسکی دریافت کرده است.

لازم به ذکر است؛ ادراک نشانه ها و خطوط نوشته شده در نقاط مختلف این ایستگاه برای افراد در قرن بیستم بسیار ساده تر از اکنون بوده است.  

ایستگاه نووسلوبودسکایا

ایستگاه نووسلوبودسکایا در 30 ژانویه 1952 افتتاح شده است. این ایستگاه به محض ساخته شدن نام های مستعار «افسانه زیرزمینی» و «گل سنگی» را از جانب مردم دریافت کرد. معماری این ایستگاه کاملا ساده است، اما این سادگی به نحوی بوده که به مرور به نوعی معماری استاندارد بدل شده است.

دکوراسیون اصلی این ایستگاه شامل 32 پنجره شیشه ای بوده که به شدت زیبا هستند. این شیشه ها از کلیسای ریگا گرفته شده اند. این ایستگاه مترو در واقع گنجینه ای از پیام های پنهان و جالب بوده و یکی از زیباترین ایستگاه های مترو در مسکو محسوب می شود.

ایستگاه کیوسکایا

ایستگاه کیوسکایا در 14 مارس 1954 آغاز به‌کار کرد. این ایستگاه تلفیقی جالب از سادگی و شکوه و جلال است. این ایستگاه به برگزاری مراسم 300امین سالگرد اتحاد مجدد اوکراین و روسیه اختصاص داده شد.

زیبایی این ایستگاه به طور ناخواسته ای بازدیدکنندگان را وادار می کند که از سرعتشان بکاهند و از همه جای آن به دقت بازدید کنند. بالای ستون های این ایستگاه نقاشی های باشکوهی وجود دارد که زندگی مردم اوکراین را به تصویر کشیده است.

این نقاشی ها توسط قاب های زیبا و بسیار سنگین گچی قاب گرفته شده اند. در مجموع این ایستگاه با وجود سادگی بسیار، به نحوی طراحی شده که تحسین تمام بازدیدکنندگان را بر می انگیزد، بنابراین ایستگاه کیوسکایا نیز بدون تردید یکی از زیباترین ایستگاه های مترو در مسکو به شمار می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.