تماشا کنید: فیلم Brightburn از جیمز گان؛ شبه سوپرمن در ژانر وحشت!

رسانه کلیک – جیمز گان، کارگردان سری فیلم‌های موفق نگهبانان کهکشان در دنیای سینمایی مارول، پس از جنجال‌های جداییش از دیزنی، حالا در مقام تهیه‌کنندگی، فیلم Brightburn را معرفی کرد که المان‌های داخل آن، شبیه داستان سوپرمن، اما در ژانر ترس و وحشت است.

جیمز گان که زمانی از کارگردانان مطرح و خوش‌فکر دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شد و دو فیلم Gurdians of the Galaxy را سکان‌داری کرد، در پی مشکلات اخلاقی بر سر توییت‌های قدیمی‌اش، به مشکل با دیزنی برخورد و این کمپانی تصمیم بر اخراج وی گرفت. با این حال، جیمز گان به فعالیت‌های خود ادامه داده و علاوه بر اینکه نویسندگی قسمت دوم فیلم Suicide Squad را در دنیای سینمایی دی‌سی برعهده دارد، حال از فیلمی در ژانر وحشت به نام Brightburn رونمایی کرده که توسط کمپانی سونی ساخته شده است.

نکته‌ی بسیار جالب در مورد این فیلم، شباهت داستانی‌اش به ریشه‌های شخصیت سوپرمن دنیای دی‌سی است. شهاب‌سنگ یا سفینه‌ای ناشناس در مزرعه‌ی یک خانواده‌ی روستایی سقوط می‌کند و زوجی که در آنجا زندگی می‌کنند، یک نوزاد را در حوالی محل سقوط پیدا می‌کنند. در اوایل، این خانواده به خاطر هدیه‌ی آسمانی که برای آنها نازل شده، خوشحال هستند، اما کم کم پی می‌برند که کودک دارای قدرت‌های ماورایی و حتی شیطانی است.

شباهت داستانی فقط به همین خلاصه نمی‌شود و کودک دارای شنلی مانند سوپرمن است. قدرت پرواز دارد و حتی می‌تواند از چشمانش اشعه‌ی مرگبار ساطع کند. نویسندگی فیلم برعهده‌ی برایان گان، برادر جیمز و مارک گان، پسرعموی وی است. دیوید یاروسکی که سابقه‌ی همکاری با جیمز گان را در کارنامه خود دارد، کارگردانی این فیلم ژانر وحشت را برعهده دارد.

از بازیگران این فیلم می‌توان به الیزابت بنکس، دیوید دنمن، جکسون ا.دان و مت جونز اشاره کرد. فیلم Brightburn در تاریخ ۳ خرداد ۹۸ (۲۴ می ۲۰۱۹) اکران خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.